Tydzień z Big Finish (15.06-29.06.2015)

Poniżej przedstawiamy raport informacji z dwóch ostatnich tygodni od Big Finish.

Jeśli chodzi o miniony tydzień – działo się!

Big Finish coraz odważniej sięga po inspirację do najnowszych serii, ogłaszając udział Alex Kingston, czyli profesor archeologii River Song w „Doctor Who: Doom Coalition 2”, informując także o jej własnej serii, „Doctor Who: The Diary of River Song”. Oba wydania ukażą się w przyszłym roku. Kto z fanów słuchowisk czeka na konfrontację Benny Summerfield i River Song?

old-doctors-new-monsters-27-06-2015Kolejną nowością wydawniczą jest seria „Doctor Who: Classic Doctors, New Monsters”, czyli pakiet czterech historii, w których sparowano klasyczne inkarnacje Doktora z przeciwnikami po wznowieniu serialu po 2005 roku – czyli Piąty, Szósty, Siódmy i Ósmy staną naprzeciwko, odpowiednio, Płaczących Aniołów, Judoonów, Sycoraxów i oddziałów Sontaran prosto z Wojny Czasu!

Będziemy świadkami powrotu premiera Winstona Churchilla w „Doctor Who: The Churchill Years“, gdzie Churchill będzie narratorem historii z Dziewiątym, Dziesiątym oraz Jedenastym Doktorem. Powrócą także Danny Horn jako Kazran Sardick w historii osadzonej w czasie specjalnego odcinka z 2010 roku, Opowieść wigilijna („A Christmas Carol”) oraz (a jakżeby inaczej) Dalek! Wszystkie powyższe serie wydawnicze można już zakupić w przedsprzedaży za £20 każda, bądź w jednym pakiecie.

Poznaliśmy także zapowiedzi do nowych serii dwóch spin-offów – „Counter Measures: Series 4” oraz „Iris Wildthyme: Wildthyme Reloaded”. Zapowiedzi do odsłuchania są na zalinkowanych stronach obu serii.

Znamy także okładki kolejnych słuchowisk z linii wydawniczej „Early Adventures” – czyli do „Doctor Who: The Forsaken”, „Doctor Who: The Black Hole” oraz „Doctor Who: The Isos Network”. We wrześniu czeka nas zaś początek drugiej serii tej linii, z tytułem „Doctor Who: The Yes Men”. Na wszystkie cztery słuchowiska działa subskrypcja – zachęcamy do skorzystania!

Poprzedni tydzień, choć skromniejszy, nie był gorszy jakościowo. Przede wszystkim odbyła się premiera słuchowiska numer 200 – „Doctor Who: The Secret History”. Piąty Doktor (Peter Davison) w zastępstwie Pierwszego, Vicky (Maureen OBrien) i Steven Taylor (Peter Purves) odwiedzają starożytny Konstantynopol, gdzie nie dość, że pozaziemska istota zagraża Cesarzowi, to jeszcze jeden z najstarszych wrogów Doktora szuka na nim zemsty za „zbrodnię”, która ma miejsce daleko w przyszłości… Tytuł, autorstwa Eddiego Robsona kończy wyjątkową trylogię, rozpoczętą w „Doctor Who: The Defectors” i kontynuowaną w „Doctor Who: Last of the Cybermen”.

Poznaliśmy także kolejnych członków obsady „UNIT: The New Series”. W pierwszej serii, „UNIT: EXtinction” obok m.in. Jemmy Redgrave i Ingrid Oliver wystąpią Steve John Sheperd i Karina Fernandez jako odpowiednio Simon Devlin, geniusz i wynalazca oraz Jenna Gold, bezwzględna szefowa ochrony, wspomagająca niecne plany Devlina. Razem mają rzucić ludzkość na kolana – idealna ofiara dla Świadomości Nestene, której głosu użyczy Nicholas Briggs. UNIT zyska także sojuszników – Tracey Wiles zagra Jackie McGee, nieustraszoną dziennikarkę, która  nie cofnie się przed niczym dla dobrego materiału; ją wspomagać będzie asystent, Timothy Stevens, którego głosem będzie Derek Carlyle. Czy z odkryciem prawdy o działaniach Devlina, będzie dość bezpiecznie dla tych śledzczych?colin-baker-29-06-2015

Wyjątkową pozycją jest wywiad w formie audiobooka z Colinem Bakerem, „This is Colin Baker”. Baker rozmawia z Nicholasem Briggsem o swoich przyjaciołach, rodzinie i przygodach, jakie miał w swojej długiej i owocnej karierze. Publikacja we wrześniu, ale już teraz można zakupić w przedsprzedaży to dwupłytowe wydanie. Spieszcie się! Wszystkie zamówienia wykonane przed 3 września bieżącego roku zostaną podpisane przez samego Colina Bakera!

I doszliśmy do końca raportu. Kolejny (jeśli tylko wir czasoprzestrzenny nie będzie sprawiał kłopotów) już w najbliższą niedzielę!

 

Źródło: Big Finish News

 Joanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *