Powracający potwór w 9 serii

Peter Harness ujawnił, że kluczowym motywem jego nadchodzącej dwuodcinkowej historii Doktora Who będą „konsekwencje”.

zygon-01-07-2015-02W odcinkach 7 i 8 nowej serii powróci Ingrid Oliver jako Osgood, którą ostatnim razem widzieliśmy w Śmierci w Niebie („Death in Heaven”), kiedy została zabita przez Missy. Ponownie zobaczymy również Jemmę Redgrave jako Kate Stewart, która pojawi się również w pierwszym odcinku 9 serii.

W historii pojawią się również Zygoni, a fabuła będzie kontynuacją wydarzeń z Dnia Doktora.

Rozmawiając w tym tygodniu z portalem CultBox w ramach promocji wydania na DVD i Blu-ray serialu Jonathan Strange i Pan Norrell, Harness powiedział:

Steven Moffat chciał przywrócić Zygonów i Osgood. Dał mi punkt początkowy, a ja zbudowałem wokół niego historię.

Zapytany, czy kombinacja Osgood, Zygonów i UNITu oznaczała dla niego wymarzoną historię dla napisania, skoro był fanem Doktora Who, skomentował:

Nie, nie do końca. Obecność UNIT-u, Osgood i Zygonów nie były dla mnie największymi zaletami. To oczywiście było interesujące i jestem pewien, że moje pięcioletnie ja byłoby niesłychanie podekscytowane, gdybym mógł skoczyć w przeszłość i powiedzieć mu, co robię. Ale tak naprawdę, muszę odsunąć na bok moją fanowską naturę i zrobić to, co mam do zrobienia. Miło też dodać kilka rzeczy specjalnie dla fanów, ale nie mogą one przeszkadzać historii ani rozpraszać podczas tworzenia. Pisanie Doktora Who jest ekscytujące i byłem równie (jeśli nie bardziej) podekscytowany niż pisząc Zabić Księżyc („Kill the Moon”).zygon-01-07-2015-03

Scenarzysta wyjaśnił też kwestię z Zabić Księżyc, która niesłusznie widziana jest jako anachroniczna, dotyczącą Lundvik (Hermione Norris) twierdzącej, że jej babcia spędzała czas na Tumblrze, kiedy ona sama urodziła się w tym czasie, co pochodząca z XXI wieku nastolatka Courtney:

Cóż, chodzi o to, że zrobiłem sobie żart z tego, że każda technologia czy strona internetowa, która jest obecnie znana wśród młodych ludzi, prędzej czy później zostaje zalana przez starych ludzi, a młodzi zaczynają odbierać ją jako niefajną. Stało się to z Facebookiem i Twitterem i prawdopodobnie stanie się – albo już zaczęło się dziać – z Tumblrem. Więc może Lundvik używała Tumblra (chociaż jest trochę młodsza niż Courtney), ale jej dominującym wspomnieniem, trzydzieści dziwnych lat później, pozostało to, że jej babcia założyła konto na Tumblrze i używała go do wrzucania zdjęć swojego ogrodu i swoich kotów, a pokolenie Lundvik przerzuciło się na coś, o czym jeszcze nie słyszeliśmy. Widzicie, przemyślałem to!

Źródło: CultBox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *