Twórca „Being Human” w Doktorze Who?

Wraz z nowym rokiem zaczynają napływać mniej lub bardziej prawdopodobne wieści związane z dziewiątą serią Doktora Who.

W internecie pojawiła się wiadomość, że reżyserem dwóch sześćdziesięciominutowych odcinków nadchodzącego sezonu prawdopodobnie zostanie jeden z twórców serialu Being Human (w Polsce znany jako „Być człowiekiem”), Daniel O’Hara. Scenariusze do obu tych odcinków ma napisać Toby Whithouse, który miał już przyjemność współpracy z Danielem właśnie nad wspomnianą wyżej produkcją BBC.

Do najświeższych produkcji, przy których pracował Daniel O’Hara, zalicza się Milczący świadek („Silent Witness”, cztery odcinki w latach 2014-2015), The Game (2014) z udziałem Briana Coxa (ponownie współpraca z panem Whithouse!) oraz Czarodzieje kontra obcy („Wizards vs. Aliens”, 2012). Warto zauważyć, że przy ostatnim z wymienionych tytułów pracował u boku doskonale znanego fanom Doktora  Russella T Daviesa.

DanielO'Hara-1-04-01-2015

Jak widać, pan O’Hara ma już niejakie doświadczenie, jeśli chodzi o współpracę zarówno z obecną, jak i z dawną ekipą tworzącą Doktora Who. Przypadek?

Jak sądzicie, sprawdzi się w nowej roli?

Źródło: DoctorWhoTVKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *