Tom Baker powraca jako Kustosz

W odcinku Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) poznaliśmy Kustosza, tajemniczą postać graną przez Toma Bakera, znanego nam z roli Czwartego Doktora. Kustosz, uważany za przyszłe wcielenie Doktora (co nie zostało na razie potwierdzone), do tej pory pojawił się tylko raz w serialu. Dzięki Big Finish będziemy mogli lepiej go poznać, ponieważ pojawi się w nowej serii słuchowisk. W rolę ponownie wcieli się Tom Baker, który już wielokrotnie współpracował z Big Finish.

Kustosz odegra kluczową rolę w najnowszej serii słuchowisk Doctor Who: Stranded, w której to zetknie się z Ósmym Doktorem i jego towarzyszkami: Liv Chenką i Helen Sinclair. Ponadto w słuchowisku usłyszymy również sierżanta Andy’ego Davidsona znanego nam z Torchwood.

Streszczenie Doctor Who: Stranded 1 jest następujące:

TARDIS zniknęła. Doktor, Liv i Helen, którzy utknęli w jednym miejscu i czasie, szukają schronienia na Baker Street. Ale dom się zmienił – mają teraz sąsiadów, a nie wszyscy są gościnni. I ktoś ma straszne ostrzeżenia na przyszłość.

Doktor i przyjaciele stają przed największym jak dotąd wyzwaniem: życiem dzień po dniu, w 2020 roku w Londynie.

Tom Baker skomentował swój powrót do roli Kustosza:

Kto by pomyślał, że nakręcenie tej małej scenki napisanej dla mnie lata temu miałoby takie konsekwencje wiele lat później? Postać Kustosza zaintrygowała wielu fanów i nareszcie robimy z nim coś więcej.

Musieliśmy omówić, jak to zrobić. Kwestie w trakcie ich pisania są bardzo sugestywne, ale nie oznaczają  dokładnie tego, co mówią. Czy celowo unikam odpowiedzi, czy gram rolę? Niezależnie od tego, język pozostaje fascynujący.

David Richardson, producent słuchowiska, dodał:

Stranded to Doctor Who, ale to również współczesny dramat… a dzisiejsza Ziemia to miejsce, gdzie obecnie przebywa Kustosz, więc nie można było się oprzeć pomysłowi, aby wszedł do tej serii. Zwróciliśmy się z tym pomysłem do Stevena Moffata, który był bardzo entuzjastyczny – dał nam wgląd w postać Kustosza, co było niesamowicie przydatne! Kustosz dołącza do River Song, nowego UNIT-u, gangu Paternoster i Missy w Big Finish – fantastyczne kreacje Stevena Moffata, które zyskały dłuższe życie w słuchowiskach.

Na Doctor Who: Stranded 1 składają się cztery historie:

  • Lost Property autorstwa Matta Fittona
  • Wild Animals napisane przez Johna Dorneya
  • Must-See TV Lisy McMullin
  • Divine Intervention Davida K Barnesa

Oprócz Toma Bakera w roli Kustosza oraz Paula McGanna w roli Ósmego Doktora w słuchowisku wystąpią Hattie Morahan (Helen Sinclair), Nicola Walker (Liv Chenka), Rebecca Root (Tania Bell), Tom Price (sierżant Andy Davidson) i Clive Wood (pan Bird).

Trailer historii dostępny jest poniżej:

Doctor Who: Stranded 1 jest dostępne w przedsprzedaży na stronie Big Finish. Słuchowisko można zakupić jako płytę CD w wydaniu kolekcjonerskim bądź w wersji do pobrania.

Co sądzicie o tej roli Toma Bakera? Chcielibyście jeszcze zobaczyć Kustosza w serialu?

Źródło: Doctor Who, Big Finish, Radio Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *