Gościnne występy w finale 12 serii

Jak już dobrze wiemy, na finał 12 serii Doctor Who składają się jej 9 i 10 odcinek: Ascension of the Cybermen i The Timeless Children. W tym finale Doktor i jej przyjaciele zmierzą się z Cybermenami.

Ostatnio poznaliśmy informacje na temat kolejnych gwiazd, które pojawią się w ostatnich odcinkach 12 serii. Są to Ian McElhinney, Julie Graham i Steve Toussaint.

od lewej: Steve Toussaint, Julie Graham, Ian McElhinney

Ian McElhinney najbardziej jest znany z występów w Łotrze 1. Gwiezdne wojny – historie, Upadku, Derry Girls i Grze o tron. O swoim czasie na planie Doctor Who powiedział:

Bardzo podobał mi się czas spędzony na planie. Współpraca z zespołem była przyjemnością, a każdy był bardzo pomocny i gościnny. W sumie to była świetna zabawa.

Julie Graham miała wcześniej już swój wkład w Whoniwersum. W Przygodach Sary Jane zagrała Ruby White, która to chciała zająć miejsce Sarah Jane na Bannerman Road. Poza tym znana jest również z takich seriali jak: W kręgu zbrodni, At Home with the Braithwaites, William and Mary, Benidorm, a także w remake’u serialu Ocaleni. O swoim występie w Doctor Who powiedziała:

Zawsze byłam wielką fanką serialu, dlatego też czułam się jak dziecko w sklepie ze słodyczami.

Z kolei Chris Chibnall stwierdził, że Ravios, czyli jej postać w odcinku Ascension of the Cybermen, to „totalna bohaterka kina akcji”.

Steve Toussaint, aktor znany najbardziej z filmów Książę Persji: Piaski czasu, Sędzia Dredd i Kroniki mutantów, dodał:

Branie udziału w gigancie brytyjskiej i światowej telewizji, czyli Doctor Who, to był dla mnie zaszczyt. Czego tu nie lubić? Bawiłem się świetnie, pracując z Jodie i „rodzinką”; to kolejna odhaczona pozycja z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią!

O gościnnej obsadzie finału 12 serii wypowiedział się również Matt Strevens, producent wykonawczy Doctor Who. Stwierdził, że był zachwycony ich obecnością w serialu. Dodał również:

Ich wszechstronny talent i różnorodność jako aktorów pomaga przy doprowadzeniu 12 serii do dramatycznego końca. Praca z nimi była absolutną przyjemnością, a my nie możemy się doczekać, aż widzowie zobaczą ich w akcji.

Odcinki Ascension of the Cybermen i The Timeless Children, napisane przez Chrisa Chibnalla i wyreżyserowane przez Jamiego Magnusa Stone’a, będą wyemitowane w niedziele 23 lutego i 1 marca w BBC One. W Polsce te odcinki zobaczymy odpowiednio 8 i 15 marca na kanale BBC First.

Znaliście wcześniej tych aktorów? Czy czekacie na ich występ w finale 12 serii? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: Blogtor Who, Cultbox, Radio Times.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *