Finał 12 serii – mamy pierwsze informacje

Finał 12 serii zbliża się wielkimi krokami. Doczekamy się dwuczęściowego odcinka, a historię napisze Chris Chibnall. I to właśnie showrunner zdradził pierwsze szczegóły dotyczące finału. Uważajcie na spoilery!

Przede wszystkim poznaliśmy tytuły odcinków, które zakończą 12 serię. Są to odpowiednio: Ascension of the Cybermen oraz The Timeless Children.

Na temat finału showrunner wypowiedział się tak:

To prawdopodobnie najbardziej epicka kosmiczna serialowa historia jaką zrobiliśmy. Jest epicka i emocjonalna tak jak otwierający serię dwuczęściowiec. Akcja dzieje się na wielkich dystansach w kosmosie, są tam fantastyczne statki kosmiczne, jest Cybermen. Może zacząć się od jednego, ale zobaczycie ich o wiele więcej. Ta dwuczęściowa historia to duża, wielka historia o Cybermenach. Będzie ich mnóstwo w tej serii.

Wszystko wskazuje więc na to, że samotny Cybermen, o którym mówił Jack Harkness, nie będzie całkiem samotny. A co wiemy o poszczególnych odcinkach? Chris Chibnall opowiedział:

Ascension of the Cybermen dzieje się na końcu wielkiej cyber wojny. To konflikt, który zredukuje zarówno Cybermenów, jak i ludzkość prawie do zera. To pozostali Cybermeni przeciwko ostatni m uchodźcom ludzkości w zakątku wszechświata. Ci uchodźcy uciekają przed szczególnie nieustępliwymi Cybermenami, którzy są na ich tropie. Są niepohamowani, zdeterminowani i brutalni. To esencja ich potwornej osobowości. Koszmarem jest sposób, w jaki można im uciec. Oni są za każdym rogiem i się nie zatrzymają. Ludzie są zdesperowani, a Cybermeni wciąż przybywają.

Brzmi bardzo interesująco. Co jeszcze showrunner ujawnił na temat odcinka?

Ascension of the Cybermen to jeden z tych odcinków, w której Doktor i jej przyjaciele uciekają przed różnymi niebezpieczeństwami. Wchodzimy w kolejny odcinek z ryzykiem czy znów się spotkają…

Showrunner opisał krótko także postać Julie Graham, która zagra Ravio w Ascension of the Cybermen. Showrunner stwierdził, że to postać pełna akcji. Jamie Magnus Stone, reżyser finału dodał:

Jeśli jesteś jednym z ostatnich ludzkich uchodźców, chciałbyś mieć po swojej stronie Julie Graham, gdy walczycie przeciwko Cybermenom.

Co Chibnall powiedział na temat finału?

Nic nie mogę wam powiedzieć o tym odcinku. Dziecko poza czasem jest wspomniane w Widmowym Pomniku (“The Ghost Monument”) i w finałowym odcinku serii otrzymamy odpowiedzi na niektóre z pytań. To wielki, emocjonalnym finał z mnóstwem Cybermenów. Trwa 65 minut. Jest epicki, ale również osobisty. Tego oczekuje się od finału serii – chodzi o sposób, w jaki wielka, zagrażająca wszechświatowi historia wpływa na osobiste życia naszych postaci. I zdecydowanie to dzieje się w tym odcinku.

Wygląda na to, że odcinek nie będzie nas oszczędzał pod względem emocji. Chibnall dodaje:

Spyfall Część 1 Doktor i towarzysze są pełni życia i dobrze się bawią. To, w jakim stanie zastaniemy ich na koniec dziesiątego odcinka to zupełnie inny stan.

Chibnall ma dla nas także ważną radę co do odcinka The Timeless Children:

Obejrzyjcie odcinek na żywo lub tak szybko jak możecie…

Ascension of the Cybermen będzie mieć premierę 23 lutego w BBC One, a The Timeless Children zobaczymy 1 marca w BBC One.

Zapowiada się wspaniała historia. Nie możemy się doczekać. A wy?

Źródło: Radio TimesCultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *