Titan Comics – przedsprzedaż serii z Dwunastym Doktorem

Nowy właściciel amerykańskiej licencji na komiksy z Doktorem – Titan Comics – opublikował właśnie szczegóły serii z dwunastym wcieleniem Władcy Czasu.

Autorem scenariusza serii ma być Robbie Morrison (Drowntown, The Authority,
 2000AD), natomiast stroną graficzną zajmie się Dave Taylor (Batman: Death by Design, 2000AD). O fabule nie wiadomo na razie nic oprócz tego, że towarzyszką Doktora będzie Clara Oswald. Tak samo jak w przypadku serii z Dziesiątym i Jedenastym Doktorem, każdy numer będzie dostępny w wersjach z sześcioma różnymi okładkami, w tym z ilustracją Alice X. Zhang. Wyróżnia się wariant z Clarą autorstwa Mariano Laclaustry (pokazany po lewej). Pozostałe okładki można zobaczyć na stronie wydawnictwa.

Pierwszy zeszyt serii z Dwunastym Doktorem będzie można kupić w amerykańskich księgarniach 1 października, czyli w okolicach drugiej połowy emisji 8 serii w telewizji. Czytelnicy z pozostałych krajów muszą zadowolić się subskrypcją – polscy fani mogą ją zamówić TUTAJ.

Warto zaznaczyć, że w tym roku nowa inkarnacja Doktora pojawi się w komiksie nietypowo szybciej niż zazwyczaj. Zazwyczaj, gdy zaliczyła ona swój debiut w telewizji, poprzednie wcielenie jeszcze przez jakiś czas pojawiało się na łamach pasków komiksowych w Doctor Who Magazine (nie mówiąc już o innych publikacjach).  Tymczasem Jedenasty Doktor właśnie zakończył swoje obrazkowe przygody z Clarą i nie wiadomo co pojawi się w numerze lipcowym. Przed pojawieniem się nowego Doktora w telewizji publikacja komiksowej historii z nim w roli głównej jest raczej mało prawdopodobna, bo artyści muszą mieć czas na prawidłowe odwzorowanie manieryzmów i charakteru protagonisty. Co prawda ekipa produkcyjna w przeszłości służyła artystom różnego rodzaju pomocą (Dave Gibbons, po ponad trzech latach rysowania Toma Bakera w nieco karykaturalny sposób, przedstawił Piątego Doktora zdecydowanie bardziej realistycznie po tym jak otrzymał od Doctor Who Production Office szczegółową dokumentację fotograficzną Petera Davisona). Tak szybkie pojawienie się w komiksie postaci granej w serialu przez Petera Capaldiego może oznaczać albo obecność rysownika na planie zdjęciowym Doctora Who albo przekazanie wydawnictwu jakichś materiałów, prawdopodobnie video.

Przypominamy, że po tym jak w zeszłym roku wygasła trwająca kilka lat umowa z IDW Publishing, to Titan Comics (od stycznia bieżącego roku) posiada amerykańską licencję na  przygody Doktora. Titan na razie ma wydawać 3 komiksowe serie, z Dziesiątym, Jedenastym i Dwunastym Doktorem. Szerzej o dwóch pierwszych pisaliśmy TUTAJ.Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *