Titan Comics – szczegóły fabuły i przedsprzedaży

Znamy już szczegóły dotyczące wydawanych przez Titan Comics dwóch pierwszych serii z Doktorem w roli głównej.

titan comicsDOCTOR WHO: THE TENTH DOCTOR

Seria z Dziesiątym Doktorem rozpocznie się od pięcioczęściowego wątku, podczas którego bohater spotka swoją nową towarzyszkę – Gabriellę Gonzalez. Pracująca w rodzinnej pralni w Nowym Jorku imigrantka latynoskiego pochodzenia znajdzie w pojawieniu się Doktora szansę na wymarzone lepsze życie. Początek historii będzie miał miejsce podczas obchodów Dnia Umarłych, kiedy ostatni Władca Czasu jak zwykle wplącze tamtejszą ludność w pogoń za mającymi niecne zamiary i posiadającymi psychiczne zdolności kosmitami… Seria chronologicznie ma być umiejscowiona po rozstaniu Doktora z Donną na końcu 4 serii. Nie wiadomo na razie, jak historia będzie się miała do wątku Majesty Pryce z komiksów w Doctor Who Magazine z 2009 roku.

Autorem opowieści jest Nick Abadzis, rysownikiem Elena Casagrande, natomiast za kolor odpowiada Arianna Florean.

titan comicsDOCTOR WHO: THE ELEVENTH DOCTOR

Przygody Jedenastego Doktora rozpoczną się natomiast wydarzeniami, w które będzie zamieszana kariera muzyka z lat 70., kosmita z amnezją i mrożące krew w żyłach zagrożenie z kosmosu. W centrum całego galimatiasu znalazła się z pozoru zwyczajna dziewczyna, Alice Obiefune. Niedawno straciła matkę i gdy już nic gorszego nie mogło się zdarzyć w jej życiu, na progu jej domu pojawia się szaleniec w tweedowej marynarce… Seria ma rozpocząć się między 5 a 6 serią, niedługo po drugim Wielkim Wybuchu.

Fabułę serii kreśli duet Al Ewing i Rob Williams, rysuje Simon Fraser, a całości koloru  nadaje Gary Caldwell.

Premiera obu serii ma mieć miejsce 26 lipca 2014 roku. Na stronie wydawnictwa można już zamówić pierwsze zeszyty bądź subskrypcję na pierwsze piętnaście numerów poszczególnych serii. Prenumerata w przedsprzedaży obejmuje 10 procentową zniżkę, darmową wysyłkę oraz specjalną figurkę Doktora, odpowiadającą serii, którą subskrybujemy. Niestety, na razie oferta dotyczy tylko papierowych egzemplarzy wysyłanych do Stanów Zjednoczonych (w cenie 3,99 dolarów), Kanady (3,99 dolarów kanadyjskich) oraz Australii (3,49 dolarów australijskich). Na stronie wydawnictwa nie podano tym samym informacji na temat dostępności komiksu w Europie, aczkolwiek mówi się, że na Starym Kontynencie numery będą dostępne tylko w formie cyfrowej.

Przypominamy, że Titan Comics przejęło prawa do wydawania oryginalnych komiksowych serii Doctor Who w Stanach Zjednoczonych, po tym jak w zeszłym roku wygasła licencja wydawnictwa IDW. Fani wiążą z Titan Comics ogromne nadzieje, gdyż poprzednie przygody Doktora tworzone w USA były zazwyczaj chłodno przyjmowane przez czytelników, szczególnie tych z Wielkiej Brytanii.Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *