Time Lord Victorious. Rozkład jazdy (część 2)

Czas ruszać dalej z rozpiską Time Lord Victorious. Tym razem dowiemy się, co zaplanowano na październik.

The Knight, the Fool and the Dead (BBC Books)

Time Lord Victorious The Knight

Premiera 1 października

W pierwszej powieści w ramach Time Lord Victorious Dziesiąty Doktor stanie w obliczu śmierci, o czym więcej w opisie poniżej…

Żyjemy wiecznie, z wyjątkiem pewnych przypadków. Tak jak wszyscy we Wszechświecie.

Doktor wraca do Mrocznych Czasów, okresu gdy kwitnące życie i śmierć były ledwie znane…

Napotyka Kotturuh – stworzenia, które przemierzają kosmos rozsiewając śmiertelność. Sądzą każdego i każdy gatunek zarządzając przydziałem czasu na życie. Po raz pierwszy w historii, żywe istoty zaznały strachu przed końcem. I zrobią wszystko, by uciec przed tym ponurym widmem – śmiercią.

Doktor ma doświadczenie w oszukiwaniu śmierci. Wreszcie może ją powstrzymać u samego źródła. Zmierza po Kotturuh, gotowy zmienić wszystko, aby życie wygrało już na początku. Nie tylko ostatni z Władców Czasu. Zwycięski Władca Czasu.

Jest to opowieść w dużej mierze rozpoczynająca główny wątek fabularny Time Lord Victorious. Wygląda także na to, że pojawi się w niej postać wymieniona w komentarzu do poprzedniej części na Facebooku – Ood o imieniu Brian, który wróci później (lub wcześniej biorąc po uwagę, że historia z trylogii od Big Finish będzie umiejscowiona przed tą z powyższej książki) w trylogii słuchowisk z Ósmym Doktorem.

Książka jest dostępna w przedsprzedaży tradycyjnie oraz w wersji na czytniki np. na Amazonie.

Doctor Who – Time Lord Victorious: Short Trips: Master Thief / Lesser Evils (Big Finish)

Time Lord Victorious short trips

Premiera 7 października

Big Finish tworzyła doktorowe spin-offy od lat i teraz jest nie inaczej. Swój wkład w Time Lord Victorious rozpoczynają z dwoma samodzielnymi historiami z serii „Short Trips”, w których Jon Culshaw wystąpi jako dwie inkarnacje Mistrza.

Pierwsze słuchowisko, Master Thief, jest pióra Sophie Iles, a Culshaw wciela się w Mistrza Rogera Delgado. Podsumowanie historii:

Mistrz chce okraść jeden z najlepiej strzeżonych skarbców we wszechświecie, Repozytorium. Dysponuje planem oraz nową śmiercionośną bronią. Jednakże – jak wkrótce odkrywa – wejść do skarbca jest prosto, lecz wyjście może kosztować go wszystko.

Tymczasem drugie słuchowisko (autorstwa Simona Guerriera) to Lesser Evils. Tym razem Culshaw gra Mistrza Anthony’ego Ainleya.

Kotturuh przybyli na planetę Alexis z darem śmierci dla jej mieszkańców. Jedyna osoba, która stoi im na przeszkodzie to zdradziecki Władca Czasu. Władca Czasu zwany Mistrzem…

Oczywiście, Lesser Evils będzie wiązać się ze śmiercionośnymi Kotturuh, których przedstawiono w powieści powyżej. Tym samym dając wskazówkę jak utkana będzie fabuła Time Lord Victorious.

Powyższe słuchowiska również już są dostępne w przedsprzedaży. Będzie je można ściągnąć w październiku albo nabyć w zestawie z trylogią z Ósmym Doktorem, o której później.

Time Lord Victorious: Defender of the Daleks #2 (Titan Comics)

Time Lord Victorious Defender of the Daleks

Premiera 6 października

Druga część historii o Dziesiątym i Dalekach zostanie wypuszczona około miesiąca po pierwszym zeszycie i będzie opowiadać dalej o Dziesiątym współpracującym ze swoimi największymi wrogami.

Komiks można zamawiać w przedsprzedaży (i tym razem dostępnych jest kilka wersji okładkowych) w wersji drukowanej. Jeśli szukacie wersji cyfrowej, to taka także jest dostępna na przykład na Comixology.

Doctor Who – Time Lord Victorious: He Kills Me, He Kills Me Not (Big Finish)

Time Lord Victorious he kills me he kills me not

Premiera 14 października

W pierwszym z głównych słuchowisk od Big Finish, wchodzących w skład Time Lord Victorious, pojawi się Ósmy Doktor, który zmierzy się z nowym śmiertelnie niebezpiecznym złoczyńcą – Oodem Brianem.

W pustynnym świecie Atharna, życie Doktora zmieni się na zawsze.

Doktor chciał zwiedzić jeden z siedmiuset cudów Wszechświata, ale szybko zostaje uwikłany w sieć oszustw. Co gorsza, ten właśnie cud Wszechświata zniknął, a Doktorowi pisane jest spotkać jednego ze swoich najbardziej niebezpiecznych i dwulicowych przeciwników.

Doktor spotka Briana.

Historię napisała Carrie Thompson, a słuchowisko jest już do nabycia w przedsprzedaży na stronie Big Finish.

Producent Alfie Shaw o słuchowisku:

To była wielka przyjemność pracować nad Time Lord Victorious. Mamy trzech nowych scenarzystów piszących trylogię Ósmego Doktora, którzy postawili go naprzeciw mojej nowej ulubionej postaci – skrytobójczego Ooda Briana – oraz starych ulubieńców – Daleków.

A skoro o nich mowa…

Monstrous Beauty #2 (Doctor Who Magazine)

Premiera 15 października

Druga część komiksu z Dziewiątym i Rose ukaże się w 557 numerze Doctor Who Magazine

Autor, Scott Gray, mówi o niej krótko:

W trzech słowach: Dziewiąty, Rose, Wampiry! Monstrous Beauty może być czytane jako niezależna przygoda, ale jeśli zagłębisz się w historię Time Lord Victorious, dostrzeżesz jak łączy się z innymi jej nićmi.

Figurki Dalek Drone i Dalek Emperor (Eaglemoss/Hero Collector)

Time Lord Victorious figurki

Premiera 20 października

Na koniec dzisiejszej części będzie nietypowo. Chcecie jakiejś fizycznej reprezentacji zabawy z Time Lord Victorious razem ze słuchowiskami i historiami do czytania? Od końcówki października będziecie je mogli mieć. Hero Collector wypuszcza na rynek cztery zestawy figurek opartych na Time Lord Victorious.

Każdy z czterech zestawów będzie zawierać dwie ręcznie malowane figurki z żywicy poliestrowej w skali 1:21 (czyli o wysokości około 8,89 cm) oraz magazyn towarzyszący. Pierwszym zestaw zawierać będzie Daleka Imperatora i typowego, podstawowego Daleka, jak ich określiła Trzynasta.

Zestaw jest dostępny w przedsprzedaży na przykład na Entertainment Earth albo Forbidden Planet.

Może tym razem coś Was zainteresowało? Może figurki, a może skrytobójczy Brian? Dajcie znać w komentarzach i do zobaczenia w następnej części rozkładu jazdy!

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *