“The War Doctor Begins” – zapowiedź

Trwają prace nad nową serią słuchowisk o Wojennym Doktorze, zatytułowaną The War Doctor Begins.

The War Doctor Begins

Składać się ma z dwunastu 60-minutowych odcinków w pełnej obsadzie, zaś ich akcja zaczyna się tuż po wydarzeniach z “Nocy Doktora” (The Night of the Doctor), w której widzieliśmy regeneracyjne ‘narodziny’ Doktora Wojny. W roli tytułowej nieodżałowanego sir Johna Hurta zastąpi Jonathon Carley, młody aktor, który ma niemałe doświadczenie z Doktorem – grał już m. in. Dwunastego oraz Wojennego w czasie wydarzenia Doctor Who: Lockdown!.

Szczegóły fabuły nie są znane poza tym co oczywiste – seria przybliży nam pierwsze działania Wojennego Doktora. W obsadzie znaleźli się m. in. Nicholas Briggs (Dalekowie) i Veronica Roberts (Ohila, Siostra z Karn, która pomogła Ósmemu zregenerować w Wojennego). Reżyseruje Lousie Jameson (serialowa Leela, towarzyszka z czasów Czwartego Doktora).

Seria ma być podzielona na 4 części, z których pierwsza powinna trafić do sprzedaży w czerwcu 2021 roku, zaś przedsprzedaż już wystartowała. Każda z nich ma kosztować 17 lub 20 funtów (odpowiednio: wersja do pobrania i wersja CD).

Naprawdę nie potrafię powiedzieć jak wielkim przywilejem i zaszczytem jest nie tylko móc pracować z tak niesamowicie utalentowaną ekipą w Big Finish, lecz także móc zagrać Doktora Wojny. To więcej niż kiedykolwiek oczekiwałem. Wejście w buty tej niezłomnej postaci, oryginalnie zagranej przez świętej pamięci wielkiego sir Johna Hurta, stanowiłoby wyzwanie dla każdego aktora. – J. Carley

Co Wy na to? Jesteście zainteresowani nową produkcją – The War Doctor Begins?

 

Źródło: Doctor Who Magazine #557Nerd pod prawie każdym względem. Fan Klasyków i komiksów, brnie dalej przez EU. Przybiłby żółwika Drugiemu, pokłony oddaje Piątemu i chętnie pogadałby o 'kosmicznej magii' z Siódmym, ale najbardziej utożsamia się z Jedenastym, serce zaś oddał Romanie II. Poza tym, wierny fan brytyjskiej literatury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *