„The War Doctor Begins” – zapowiedź

Trwają prace nad nową serią słuchowisk o Wojennym Doktorze, zatytułowaną The War Doctor Begins.

The War Doctor Begins

Składać się ma z dwunastu 60-minutowych odcinków w pełnej obsadzie, zaś ich akcja zaczyna się tuż po wydarzeniach z „Nocy Doktora” (The Night of the Doctor), w której widzieliśmy regeneracyjne 'narodziny’ Doktora Wojny. W roli tytułowej nieodżałowanego sir Johna Hurta zastąpi Jonathon Carley, młody aktor, który ma niemałe doświadczenie z Doktorem – grał już m. in. Dwunastego oraz Wojennego w czasie wydarzenia Doctor Who: Lockdown!.

Szczegóły fabuły nie są znane poza tym co oczywiste – seria przybliży nam pierwsze działania Wojennego Doktora. W obsadzie znaleźli się m. in. Nicholas Briggs (Dalekowie) i Veronica Roberts (Ohila, Siostra z Karn, która pomogła Ósmemu zregenerować w Wojennego). Reżyseruje Lousie Jameson (serialowa Leela, towarzyszka z czasów Czwartego Doktora).

Seria ma być podzielona na 4 części, z których pierwsza powinna trafić do sprzedaży w czerwcu 2021 roku, zaś przedsprzedaż już wystartowała. Każda z nich ma kosztować 17 lub 20 funtów (odpowiednio: wersja do pobrania i wersja CD).

Naprawdę nie potrafię powiedzieć jak wielkim przywilejem i zaszczytem jest nie tylko móc pracować z tak niesamowicie utalentowaną ekipą w Big Finish, lecz także móc zagrać Doktora Wojny. To więcej niż kiedykolwiek oczekiwałem. Wejście w buty tej niezłomnej postaci, oryginalnie zagranej przez świętej pamięci wielkiego sir Johna Hurta, stanowiłoby wyzwanie dla każdego aktora. – J. Carley

Co Wy na to? Jesteście zainteresowani nową produkcją – The War Doctor Begins?

 

Źródło: Doctor Who Magazine #557Pasjonat fantastyki naukowej oraz brytyjskiej literatury i popkultury. Poza samym serialem (włącznie z tzw. Classic Who) jest też obeznany z innymi mediami współtworzącymi uniwersum (książkami, słuchowiskami, komiksami), związany z Gallifrey.pl od roku 2017. Regularnie pojawia się na konwentach jako prelegent z wykładami nt. „Doktora Who”. Okazyjnie łączy siły z Dominikiem, tworząc filmy na jego kanał na YouTubie. Zawodowo realizuje doktorat z nanotechnologii oraz prowadzi program „Kanapa Fizyków” na YouTubie.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *