Powstanie 6 i 7 seria The Diary of River Song!

Alex Kingston powróci do swojej kultowej roli jeszcze w dwóch seriach The Diary of River Song od Big Finish. Ukażą się one kolejno w sierpniu 2019 roku oraz w okolicach stycznia roku 2020.

Po spotkaniu pięciu inkarnacji Doktora i czterech wcieleń Mistrza River wciąż podróżuje w czasie oraz przestrzeni. Wpadnie jeszcze na linię czasu swojego męża podczas jednej z najbardziej cenionych historii w całym Doctor Who. Big Finish zamierza wyjawić więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach, ale już dziś wiemy, że w ostatniej przygodnie z serii szóstej, River Song uda się do wiktoriańskiego Londynu. Podróż ta będzie mieć miejsce tuż przed wydarzeniami z odcinka The Talons of Weng-Chiang (kiedy to za sterami TARDIS zasiadał Czwarty Doktor). W The Talents of Greel autorstwa Paula Morrisa córka Amy i Rory’ego wcieli się w postać detektyw badającej sprawę londyńskich artystów. Śledztwo zaprowadzi ją do teatru Palace, gdzie spotka Henry’ego Gordona Jago, granego przez Christophera Benjamina.

Producent David Richardson powiedział:

Praca w cudownym świecie The Talons of Weng-Chiang nie jest niczym niezwykłym, ponieważ wyprodukowałem już kilka  spin-offowych przygód Jago i Litefoota. Znów jesteśmy w teatrze Palace, w tych ostatnich dniach, zanim Jago spotkał się z Litefootem, kiedy szalony Magnus Greel czaił się w swoim tajnym laboratorium, a jego służący, Li H’Sen Chang występuje na scenie i pomaga swojemu pracodawcy. Ciężko pracowaliśmy, aby autentycznie odtworzyć wspomnianą historię – pomyślcie o tym jako o odcinku zerowym The Talons of Weng-Chiang. Wszyscy nasi goście przed przyjściem do studia obejrzeli oryginał. Nie trzeba dodawać, że Angus Wright, Nicholas Goh i John Paul Connolly fantastycznie zagrali postacie Greela, Changa i Casey’ego!

Mówiąc o jednej z najbardziej znanych historii w naszym ukochanym serialu, Alex Kingston rzekła:

Uwielbiam pomysł powrotu i wykorzystania już stworzonych opowieści… To prawdziwa podróż w czasie dla scenarzystów! Wspaniale jest wracać do odcinków z przeszłości, przywracać postacie w nich występujące i znów dawać im życie. Istnieje nieskończone wiele możliwości! […] Christopher Benjamin jest po prostu zachwycający i nadzwyczajny. Ma wspaniały głos i jest bardzo zabawny!

Szósta oraz siódma seria The Diary of River Song będzie dostępne w przedsprzedaży w cenach: 25 £ CD lub  20 £ pobranie ze strony Big Finish. Dodatkowo wspomniane słuchowiska możemy zakupić również w pakiecie za kolejno 48 £ lub 40 £.

Cieszycie się na powrót River? Chcielibyście znów zobaczyć Alex Kingston na ekranie? Jak wam się podobały wcześniejsze serie słuchowisk?

Źródło: Big FinishIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *