Big Finish Productions: Kolejne serie Jago & Litefoot w 2015 roku!

Słuchacze Big Finish Productions, a w szczególności ci, którzy śledzą przygody „badaczy piekielnych wypadków” z wiktoriańskiego Londynu mogą spać spokojnie. Wydawnictwo planuje w 2015 roku wydać dziewiątą i dziesiątą serię jednego z najbardziej lubianych spin-offów Doctor WhoJago & Litefoot.

Premiera ma mieć miejsce kolejno w kwietniu i grudniu, tak jak w przypadku mających ukazać się w tym roku serii siódmej i ósmej. Główną obsadę ponownie będą tworzyć Trevor Baxter (Litefoot), Christopher Benjamin (Jago), Conrad Asquith (sierżant Quick) oraz Lisa Bowerman (Ellie Higson). Ta ostatnia, znana bardziej jako głos Bernice Summersfield, zajmie się jak zwykle reżyserią. Box-sety można zamawiać już teraz (tutaj i tutaj), a warto to zrobić, bo przed premierą ich cena wzrośnie o 10 funtów.

Jago & Litefoot - plakatJago & Litefoot to seria słuchowisk opowiadających o niezwykłych i przerażających śledztwach podejmowanych w Londynie drugiej połowy XIX wieku przez policyjnego patologa, profesora George’a Litefoota (Trevor Baxter) i mistrza ceremonii w Alhambra Theatre, Henry’ego Gordona Jago (Christopher Benjamin). Duet został stworzony przez scenarzystę Roberta Holmesa, pojawił się po raz pierwszy w sześcioodcinkowym finale 14 sezonu „Doctora Who”, Talons of Weng-Chiang w 1977 roku. Mimo że był to jego jedyny występ w serialu, to po dziś dzień Jago i Litefoot są wspominani jako jedne z najbardziej wyróżniających się postaci drugoplanowych w historii serialu. Big Finish Productions przypomnieli ich światu w 2009 roku w Mahogany Murders. Słuchowisko odniosło spory sukces i dwójka śledczych dorobiła się własnej linii słuchowisk, w której dotychczas ukazało się sześć serii składających się z czterech odcinków, a do tego duet zaliczył powtórne spotkanie z Czwartym Doktorem w zeszłorocznym The Justice of Jalxar oraz dwie podróże z Szóstym Doktorem (w wydanych w 2012 roku Voyage to Venus i Voyage to the New World). W trzeciej i czwartej serii do obsady dołączyła Leela – była towarzyszka Czwartego Doktora.

Jago & Litefoot jest zaraz za przygodami Bernice Summersfield najpopularniejszym spin-offem Doctor Who wydawanym przez Big Finish Productions.Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Big Finish Productions: Kolejne serie Jago & Litefoot w 2015 roku!

    1. To teraz już słyszałeś ;) A ja zachęcam do oglądania przygód Czwartego Doktora i zapoznania się z J&L :)

        1. Nie ma czegoś takiego jak „najlepszy Doktor”, ale racja to racja – kreacja Toma Bakera to wręcz ikona ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *