Pierwszy dzień nowego Doktora na planie

Po wyczekiwanych odcinkach specjalnych – na 50-lecie serialu i świątecznym, nadszedł kolejny ważny dzień dla serialu – pierwszy dzień nowego Doktora, Petera Capaldiego, na planie zdjęciowym.

Oto co BBC napisało z tej okazji w informacji prasowej:

Nowy Doktor, Peter Capaldi, wszedł dziś na plan zdjęciowy na pierwszy pełny dzień filmowy, rozpoczynający produkcję 8 serii hitowego programu BBC.

10,2 milionów widzów w dzień Bożego Narodzenia włączyło odbiorniki, by pierwszy raz zobaczyć Capaldiego w jednej z najbardziej ikonicznych ról telewizyjnych w specjalnym odcinku świątecznym Czas Doktora, który pokazywał również Matta Smitha zdejmującego swą muszkę po 4 latach roli Doktora.

Capaldi został przedstawiony widowni jako Doktor  podczas programu stacji BBC One na żywo w sierpniu, po miesiącach spekulacji na temat tożsamości kolejnego Doktora.

Przybywając na plan zdjęciowy w Cardiff, Peter Capaldi powiedział:

Nowy angaż, pierwszy dzień, trochę nerwów. Tak jak Doktor, wychodzę z TARDIS w całkowicie nowy świat.

Steven Moffat, główny scenarzysta i producent wykonawczy, dodał:

Najpierw brwi! Później, w święta, twarz! Już niedługo, cały Doktor. W studio w Cardiff rozpoczyna się era Capaldiego.

Doktorowi w jego przygodach towarzyszyć będzie Clara Oswald, grana przez Jennę Coleman.

Pierwszy odcinek 8. serii został napisany przez Stevena Moffata, drugi wyjdzie spod pióra Phila Forda. Są to pierwsze odcinki w których wystąpi Peter i będą one reżyserowane przez Bena Wheatleya.

Ben Stephenson, odpowiedzialny za seriale, powiedział:

Dzisiejszą atmosferę wypełnia podniecenie i oczekiwanie z chwilą przejęcia kontroli nad TARDIS przez Petera Capaldiego pierwszy raz. To będzie wspaniała jazda, i nie mogę się doczekać rozpoczęcia podróży.

Charlotte Moore, szefowa BBC One, skomentowała:

Nowy rok, nowa twarz, nowy Doktor! 2014 rok nadszedł, i jest to czas Petera Capaldiego – więc rozpocznijmy przygodę!

Zdjęcia mają miejsce w Cardiff i potrwają do sierpnia 2014. Producentami wykonawczymi są Steven Moffat i Brian Minchin, a producentami Nikki Wilson i Peter Bennett. Produkcją zajmuje się BBC Cymru Wales dla BBC One.

Wraz z pierwszym dniem na planie zdjęciowym, Capaldi zagościł na okładce najnowszego Doctor Who Magazine.

nowy Doktor

Źródła: blog bbc.co.uk, DoctorWhoTVJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

14 thoughts on “Pierwszy dzień nowego Doktora na planie

 1. Hej, na tej okładce nawet ładnie wyszedł :D
  W sensie że chyba lepiej wygląda jak się uśmiecha niż jak się marszczy xD

  Juhuu, prace nad nowym sezonem rozpoczęte, teraz pozostaje tylko czekać! Nowe odcinki DW już wkrótce! Już tylko… Parę miesięcy… juhu…

 2. Mam nadzieje ze plotki ze to kiepski aktor są fałszywkę.
  Zastanawia mnie (nie wiedząc czemu) jaki będzie miał styl ubierania.

  ps.
  Ciekaw czy szykują specjal z dziewiątym na dziewięciolecie serialu.

  1. Skąd wziąłeś te plotki? o.O
   W każdym razie są zdecydowanie fałszywe. Jako dowód proponuję zapoznać się choćby z najbardziej ikoniczną rolą Capaldiego – Malcolmem Tuckerem z „The Thick of It” ;)

    1. Ronnie Pilfrey i Malcolm Tucker to dwie różne postacie. „Słyszałem”, a może warto przekonać się samemu? Polecam właśnie Fortysomething i The Thick of It czy film In the loop. Zawsze można zaczekać jakieś dwa tygodnie do premiery The Musketeers, gdzie gra tam kardynała Richelieu.

     Oto zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=pmDWE8Jy9EE

     Aczkolwiek tam z tego co wiem gra bez swojego naturalnego, szkockiego akcentu, a jak wiemy Doktor taki akcent będzie posiadał. ;)

  2. A Fortysomething? Przecież gdyby nie Ronnie Pilfrey to ten serial by leżał :p Tucker i Pilfrey to moje ulubione postaci grane przez Capaldiego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *