The Daemons of Devil – zbiór opowiadań i dokument

W listopadzie ukazała się książka oraz DVD inspirowane klasyczną historią Trzeciego Doktora, The Daemons.

Na płycie z The Daemons of Devil usłyszymy Damaris Hayman, która zagra Olive Hawthorne, zadziorną strażniczkę pozornie spokojnej angielskiej wsi, która zostaje najechana przez potwora. To właśnie za sprawą roli Hayman, między innymi, ta klasyczna historia, opowiadająca o jednym ze spisków Mistrza, jest uważana za jeden z najlepszych odcinków Classic Who.

Nowa historia to kolekcja opowiadań przedstawiających życie Olive Hawthorne. Okazuje się, że miasteczko, w którym rozgrywa się akcja The Daemons, Devil’s End, ma bogatą historię odwiedzin różnych potworów. Nasza bohaterka, która walczyła z wampirami, wróżkami i innymi bestiami, zastanawia się, co się stanie, gdy nie będzie mogła już ochraniać wioski.

Ta nowa historia jest częścią zestawu DVD, na który składa się również dokument z 1992 roku, Return to Devil’s End, którego głównymi bohaterami są Jon Pertwee (grający Trzeciego Doktora) oraz aktorzy wcielający się w załogę UNIT-u. Obsada wraca wspomnieniami do czasu kręcenia odcinka oraz odwiedza wieś Aldboune, która zagrała Devil’s End. Na trzeciej płycie znalazły się nagrania z konwentów, które odbywały się w Aldbourne.

Przełożeniem materiału z płyty na wersję papierową zajęli się pisarze Suzanne Barbieri, Debbie Bennett, Raven Dane, Jan Edwards, David J Howe oraz Sam Stone. Wydawnictwo Telos przygotowało również edycję specjalną z okładką zaprojektowaną przez Andrew-Marka Thompsona, który dopilnował, by książka idealnie komponowała się z innymi nowelizacjami Doctor Who.

Thompson napisał również zbiór akt z UNIT-u na temat dziwnych zajść w miasteczku Devil’s End, jest także autorem interesującego bloga o nieistniejących doktorowych gadżetach… Wydanie wzbogacone możecie zamówić tutaj za 12,99 funtów. Natomiast edycja standardowa z tą samą okładką, kosztująca 9,99 funtów, jest dostępna tutaj.

Jesteście ciekawi, co się stanie z Olive Hawthorne? A może zupełnie nie znacie tej historii?

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITEGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *