Steven Moffat woli klasyczne serie

Steven Moffat może być głównym scenarzystą nowych serii, ale jeśli ma wybierać, woli oglądać starsze odcinki z lat 60., 70. i 80. – przynajmniej, kiedy chce odpocząć.

Na pokazie pierwszych dwóch odcinków 9 serii powiedział:

Bardzo kocham nowe serie, to jedna z moich ulubionych rzeczy na świecie. Ale kiedy oglądam Doktora Who rekreacyjnie, są to stare serie. Nie czuję wtedy, że jestem ich częścią.

To chyba ma sens – aura tajemniczości świata Doktora pewnie zostaje trochę zniszczona, kiedy spędzasz godziny, przyglądając się, jak bohater rozmawia z zielonymi ekranami, kiedy żaden zwrot akcji nie jest zaskoczeniem, bo narodził się w twojej głowie. Ale które odcinki poleciłby fanowi Doktora Who, który chciałby docenić klasyki?

Co obejrzałbym ze starych serii? Już daję listę. Ark from Space jest cudownym odcinkiem. Myślę, że jeśli ludzie nie rozumieją, jak dobry był ówczesny Doktor Who, powinni iść do domu i obejrzeć Remembrance of the Daleks z Sylvestrem McCoyem.

Oczywiście Peter Capaldi nie mógł usiedzieć cicho i również polecił swój ulubiony klasyczny odcinek:

Moją tajemną sympatię ma The Day of the Daleks.

Biorąc pod uwagę, jak podobne jest jego ubranie w 9 serii do stroju Jona Pertwee’ego w tym odcinku, chyba nie powinniśmy być zaskoczeni. Kiedy hołd dla serialu zmieni się w cosplay Trzeciego Doktora?

Źródło: RadioTimes

2 thoughts on “Steven Moffat woli klasyczne serie

  1. No cóż, Jedenasty cosplayował Drugiego, więc Dwunasty może być Trzecim. Chociaż wolałabym nie, te jego niektóre zestawienia kolorystyczne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *