Skaner Międzywymiarowy #1

Jesteście ciekawi, co słychać u osób, które teraz i dawniej były powiązane z „Doctor Who”? Zatem czytajcie dalej.

Nagrody BAFTA

Noel Clarke (Mickey Smith) otrzymał 10 kwietnia nagrodę BAFTA w kategorii Niesamowity Brytyjski Wkład w Kino. W kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie „Judasz i Czarny Mesjasz” (Judas and the Black Messiah) nagrodę otrzymał Daniel Kaluuya, który w „Doctor Who” pojawił się jako Barclay w odcinku „Planeta umarłych” (Planet of the Dead).

Filmy

Jenna Coleman (Clara Oswald) oraz Amit Shah (Rahul z odcinka „Kobieta, która spadła na ziemię” (The Woman Who Fell to Earth)) wystąpią w komedii o roboczym tytule Klokkenluider, co z niderlandzkiego można przetłumaczyć jako „sygnalista”. Wiemy, że postać Jenny nazywa się Flo. Film zostanie wyprodukowany przez Bena Wheatleya, reżysera odcinków „Głęboki oddech” (Deep Breath) i „Podróż do wnętrza Daleka” (Into The Dalek). Obecnie film jest kręcony i będzie mieć premierę w przyszłym roku.

plakat rare beasts skaner międzywymiarowy doctor who

21 maja w Wielkiej Brytanii miała wreszcie miejsce kinowa premiera filmu Rare Beasts, reżyserskiego i scenariuszowego debiutu Billie Piper. Poza reżyserią i scenariuszem, w filmie występuje też jako aktorka. W tej antyromantycznej komedii zagrała samotną matkę, która zakochała się w czarującym tradycjonaliście imieniem Pete. Film światową premierę miał w 2019 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji, do kin w USA miał trafić w zeszłym roku, a w Wielkiej Brytanii w lutym tego roku, jednakże ze względu na epidemię COVID była ona przesuwana i mogła się odbyć dopiero niedawno. Film dostępny jest także do kupienia na Amazon Prime Video.

Telewizja

David Tennant znalazł się w obsadzie nowego miniserialu Stevena Moffata o tytule Inside Man od BBC One i Netflixa. Za produkcję odpowiada Alex Mercer, producent serii 11 i 12 Doctor Who. Na razie ponoć tylko były showrunner Doctor Who wie, jak serial się skończy. Wszystko jest trzymane w tajemnicy. Wiemy jedynie, że serial opowie o więźniu w celi śmierci w Stanach, wikariuszu w cichym angielskim miasteczku i nauczycielu matematyki, którzy zostają uwięzieni w piwnicy, a ich losy w nieoczekiwany sposób się połączą.

Russell T Davies wyprodukuje You & Me, nowy serial autorstwa Jamiego Davisa dla ITV. Będzie składał się z trzech odcinków trwających po godzinę każdy.  Fabuła skupi się na życiach Jess, Bena i Emmy. Każde z nich doświadczy tragedii, przez które zwątpią, że jeszcze kiedykolwiek znowu się zakochają.

Michelle gomez i jej postać, skaner międzywymiarowy doctor who

Michelle Gomez (Missy), którą obecnie można oglądać w „Stewardessie” (historia stewardessy, thriller pełen czarnego humoru), dołączyła ostatnio do obsady trzeciego sezonu Doom Patrol. Zagra tam Madame Rogue, skomplikowaną i elektryzującą ekscentryczkę, która trafia do Doom Manor z bardzo specyficzną misją, o której… nie pamięta.

Ogłoszono obsadę Netflixowej adaptacji komiksu Neila Gaimana „Sandman”, w której znaleźli się między innymi Jenna Coleman i Stephen Fry (C w „Spyfall”). Jenna zagra Johannę Constantine, urodzoną w XVIII wieku przodkinię słynnego Johna Constantine’a, której postać ma być rozwinięta względem oryginału. Pełną obsadę możecie zobaczyć poniżej.

Teatr

Peter Capaldi i Wanamaker, skaner międzywymiarowy doctor who

Peter Capaldi dołączy do wymienialne obsady w sztuce Constellations dla dwójki aktorów. Sztuka będzie wystawiana w Vaudeville Theatre w londyńskim West Endzie. Razem z Capaldim wystąpi Zoë Wanamaker, czyli pamiętna Cassandra O’Brien z odcinków „Koniec świata”( The End of The world i „Nowa Ziemia” (New Earth).[1]Jeśli chcecie z nią coś świeżego obejrzeć, to polecam netflixowy „Cień i Kość”, serial fantasy mający miejsce głównie w Ravce, krainie wzorowanej na carskiej Rosji. Produkcja … Kontynuuj czytanie Zmieniać ich będą Anna Maxwell Martin (Suki z odcinka „Długa gra” (The Long Game)) oraz Russel Tovey (Alonso Frame z „Rejsu potępionych” (The Voyage of the Damned) i „Końca Czasu” (The End of Time). Sztuka będzie wystawiana od 19 czerwca do 12 sierpnia.
Louise Jameson (Leela z sezonów 14-16 Klasyków) dołączyła do obsady Westendowego wznowienia „Pułapki na myszy” (The Mousetrap), sztuki Agathy Christie w reżyserii Iana Talbota (zagrał w dwóch odcinkach, jako Travis w Doctor Who and the Silurians  z Trzecim oraz Klout w The Leisure Hive z Czwartym). W czasie, gdy Louise nie będzie grała pani Boyle, będzie zastępowana przez Susan Penhaligon (Lakis w The Time Monster). W kryminale pojawi się także Kate Tydman (paryska dziennikarka z „W lesie nocy” (In the Forest of the Night). Sztuka jest wystawiana do 11 lipca.

Słuchowiska

Louise Jameson dołączyła także do nowej radiowej opery mydlanej Greenbourne umiejscowionej w 2021 roku, gdy została już zwalczona pandemia COVID. W regularnej obsadzie znalazła się także Bhavnisha Parmar (gra siostrę Yaz). Słuchowiska możecie posłuchać za darmo tutaj. Składa się w sumie z dwunastu odcinków po kilkanaście minut, zaś ostatni odcinek ukaże się w niedzielę 6 czerwca.

Colin Baker zagra Van Helsinga a Terry Molloy (trzeci aktor grający Davrosa; wystąpił m.in. w Resurrection of the Daleks z Piątym) pojawi się jako Renfield w słuchowisku Voices of Dracula od Stoker McAuley Productions. Produkcja będzie dostępna na platformach podcastowych w tym roku.

okładka dick dixon in the 21st century, skaner międzywymiarowy doctor who

Terry dołączył także do Dana Starkeya (Sontaranie w erze New Who. Pojawił się m.in. w „Dobry człowiek idzie na wojnę” (A Good Man Goes to War)), Jeza Fieldera (m.in Josh Townsend w słuchowiskach o Sarze Jane Smith) oraz Kierana Hodgsona (wystąpił w paru słuchowiskach Big Finish) w komedii science-ficton Dick Dixon in the 21st Century autorstwa Jonathana Morrisa, którą można znaleźć na Spotify, Kickstarterze i Soundcloud.

Różne

Frank Cottrell-Boyce (autor scenariuszy do „W lesie nocy” i „Uśmiechnij się!” (Smile)) napisał powieść Noah’s Gold, która ukazała się 13 maja. Jest to przygodowa historia dla młodszej młodzieży, która opowiada o wycieczce grupki dzieci z nauczycielem. Wycieczka kończy się jednak tym, że dzieci trafiają na bezludną wyspę, zaś nauczyciel znika. Wszystko zaczyna iść źle, aż Noah znajduje mapę skarbów i rozpoczyna się polowanie na złoto.

Michael E Briant (reżyser paru historii z ery Trzeciego i Czwartego, m.in The Robots of the Death ) prowadzi kanał na Youtubie, gdzie od lutego zeszłego roku opowiada o swoich doświadczeniach z żeglowania po świecie. Obserwuje go już 8 tysięcy osób.

John Simm (Mistrz z finałów serii 3, serii 10 oraz z „Końca Czasu”) pojawi się na CarFest South. Wydarzenie będzie trwać od 27 do 29 sierpnia i będzie mieć miejsce w Laverstoke Park Farm w Overton. Aktor opowie o swojej pracy.

Źródło: Doctor Who Magazine oraz Radio Times

Przypisy

Przypisy
1Jeśli chcecie z nią coś świeżego obejrzeć, to polecam netflixowy „Cień i Kość”, serial fantasy mający miejsce głównie w Ravce, krainie wzorowanej na carskiej Rosji. Produkcja jest ekranizacją głównie trylogii autorstwa Leigh Bardugo o tym samym tytule, ale jest także jednocześnie prequelem dylogii „Szóstka wron” tej samej autorki. Wanamaker gra tam Baghrę, mentorkę głównej bohaterki.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *