Seria 9 – wydanie specjalne na Blu-ray

Na Amazonie jest już dostępny 9. sezon Doctora Who na Blu-ray w wyjątkowym, metalowym opakowaniu z projektami Alice X Zhang.

Wydanie to zawiera wszystkie 12 odcinków ostatniej serii z udziałem Petera Capaldiego, Jenny Coleman, Maisie Williams, Rufusa Hounda oraz wspaniałej Missy, granej przez Michelle Gomez.

W zestawie znajdziemy też dwa odcinki świąteczne: Ostatnia gwiazdka („Last Christmas”) i Mężowie River Song („The Husbands of River Song”) oraz ponad cztery godziny dodatków (opisy poniżej).

Całość jest opakowana w przepiękne metalowe pudełko z ilustracjami autorstwa Alice X Zhang:

sezon

Wydanie będzie zawierać następujące dodatki:

Pisanie Doctora Who

Poradnik dla każdego, kto chciałby zostać scenarzystą serialu. Podążamy za Sarah Dollard podczas jej przygody z tworzeniem odcinka Zmierz się z krukiem („Face the Raven”) – od podzielenia się z Moffatem swoim pomysłem i pisania pierwszej wersji scenariusza, aż do chwili jego realizacji.

Oddanie Daleków

Peter Capaldi i Steven Moffat dzielą się tym, co ich zainspirowało do przywrócenia Daleków i dlaczego ich wczesne wspomnienia tak bardzo wpłynęły na ich oddanie się bezmyślnemu zabijaniu. Mamy także okazję odbyć podróż na rodzinną planetę Daleków, Skaro.

Przygody River Song

Razem z Alex Kingston i Stevenem Moffatem przygotowujemy się do powrotu River w odcinku świątecznym. Dowiadujemy się, jak postać River została stworzona, dlaczego akurat Alex Kingston ją zagrała i co się stało, kiedy obsada odkryła, kim naprawdę jest River.

Podróż Clary

W 2012 roku Jenna Coleman dołączyła do obsady Doctora Who jako najnowsza towarzyszka Doktora, Clara Oswald. Od czasu wznowienia serialu w 2005 była przy Doktorze najdłużej z wszystkich towarzyszy. Jednak w końcu jej czas dobiegł końca, możemy więc jedynie patrzeć wstecz na to, co uczyniło „Niemożliwą Dziewczynę”… cóż, możliwą. Dodatkowo znajdziemy tutaj wywiady z Peterem Capaldim, Mattem Smithem i Jenną.

sezon

Komentarze DVD

Pod powierzchnią („Under the Lake”) i Cisza przed potopem („Before the Flood”): aktorka Sophie Stone, scenarzysta Toby Whithouse oraz producent Derek Ritchie.

Kobieta, która przeżyła („The Woman Who Lived”): aktorka Maisie Williams oraz producent Derek Ritchie.

Nie zaśniesz już („Sleep No More”): aktor Reece Shearsmith i scenarzysta Mark Gatiss.

Dodatki do serii 9:

Uczeń magika (ƒ„The Magician’s Apprentice”) i Pupilek wiedźmy (ƒ„The Witch’s Familiar”)
Peter Capaldi chwali się swoimi riffami gitarowymi, a my zgłębiamy historię tych dwóch odcinków. Dodatkowo wywiady z Michelle Gomez i Stevenem Moffatem.

Pod powierzchnią (ƒ„Under the Lake”) i Cisza przed potopem (ƒ„Before the Flood”)
Ruszamy za kulisy i poznajemy z bliska wszystkie potwory. Później Paul Kaye (w serialu organizował pogrzeby) oprowadza nas po planie zdjęciowym i dzieli się sztuczkami użytymi w tych dwóch odcinkach. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman, Tobym Whithousem i Michaelem Pickwoadem.

Dziewczyna, która zginęła (ƒ„The Girl Who Died”) i Kobieta, która przeżyła (ƒ„The Woman Who Lived”)
Maise Williams opowiada nam o fandomie, świętuje swoje urodziny improwizowanym quizem, wszyscy świetnie się bawią, a Rufus Hound pokazuje nam, jak to jest tworzyć Doctora Who. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim i Maisie Williams.

Inwazja Zygonów (ƒ„The Zygon Invasion”) i Inwersja Zygonów (ƒ„The Zygon Inversion”)
Zygoni wrócili! Dowiadujemy się, jak Zygon utrzymuje się w formie, a Ingrid Oliver opowiada o radości spowodowanej możliwością wcielenia się jeszcze raz w największą fankę Doktora, Osgood. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman i Ingrid Oliver.

Nie zaśniesz już (ƒ„Sleep No More”)
Mark Gatiss opowiada historię kryjącą się za tym odcinkiem, Reece Shearsmith pokazuje, jak ważne sa kosmiczne okulary, a my widzimy, jak ciężko było przygotować ten wyjątkowy odcinek. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman i Stevenem Moffatem.

Zmierz się z krukiem (ƒ„Face the Raven”)
Joivan Wade (Rigsy) jest zszokowany swoim powrotem, ale nie jest jedynym bohaterem, który wrócił do tej niezapomnianej przygody. Odkrywamy niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą myślenie, że jest się niepokonanym. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman i Stevenem Moffatem.

Dar niebios (ƒ„Heaven Sent”) i Z piekła rodem (ƒ„Hell Bent”)
Steven Moffat i reżyserka Rachel Talalay pokazują, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć, kręcąc odcinek Dar niebios (ƒ„Heaven Sent”), a my zostajemy owiani wiatrem słonecznej Fuerteventury podczas odprawy towarzyszki, kiedy to Jenna Coleman spędza swój ostatni dzień na planie. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman, Rachel Talalay i Stevenem Moffatem.

Mężowie River Song (ƒ„The Husbands of River Song”)
Matt Lucas towarzyszy nam w podróży z River Song i Doktorem na statku kosmicznym pełnym złoczyńców na planie tegorocznego odcinka specjalnego. Greg Davies opowiada o Hydroflaxie i ulubionym sonicznym śrubokręcie River. Dowiadujemy się też, co Capaldi dostaje na święta. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman i Stevenem Moffatem.

Doctor Who: Sublime Online
Kolekcja wideo zza kulis serialu z najśmieszniejszymi, najbardziej odkrywczymi i ujmującymi fragmentami z planu. Dodatkowo wywiady z Peterem Capaldim, Jenną Coleman i Stevenem Moffatem i występami Maisie Williams, Michelle Gomez, Rufusa Hounda, Ingrid Oliver i… Slipknota.

The Fan Show
Christel Dee opowiada nam o „Doctor Who: The Fan Show”, produkcji internetowej na cześć Doctora Who oraz niesamowitej twórczości fanów serialu. Zaglądamy do kanciapy pisarskiej Moffata, domu starości starych potworów i świata Minecraft, w którym fani celebrują swoją miłość do serialu. Spotykamy się też z Doktorem i Missy, którzy odpowiadają na pytania zadane przez fanów.

Inne z dodatków to brytyjski prequel serii – The Doctor’s Meditation, usunięte sceny, podsumowanie 8 serii, wszystkie zwiastuny i prequele odcinków ostatniego sezonu, panel Doctora Who na tegorocznym Comic Conie w San Diego i wywiady Wila Wheatona z Peterem Capaladim i Jenną Coleman.

Źródło: The Doctor Who SiteWiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Od zawsze z nosem w książce, nie wyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na 1. miejscu listy cudów wszechświata.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *