Seria 13: nowe informacje od Johna Bishopa

Nowe informacje o pierwszym odcinku 13 serii zostały ujawnione przez Johna Bishopa w wywiadzie dla studentów Liverpool Media Academy przeprowadzonym za pomocą Zooma. Tekst zawiera niewielkie spojlery z pierwszego odcinka następnej serii.

Bishop, pochodzący z Liverpoolu, powiedział studentom, że pewne sceny pierwszego odcinka rozgrywają się w Liverpoolu – w ten sposób i w tym miejscu Dan, mieszkaniec Liverpoolu, zostanie nam przedstawiony.

Chris Chibnall, który jest showrunnerem oraz głównym scenarzystą „Doctor Who” i był także showrunnerem „Broadchurch”, ma wspaniałe korzenie dla serii. Chce je osadzić w Liverpoolu, bo zawsze seria gdzieś musi się rozpocząć, tak jak ostatnia w Sheffield. Dlatego chciał ją oprzeć na Liverpoolu, właśnie tam Doktor pozna nowego towarzysza.

Bishop opowiedział też o dwójce aktorów z Liverpoolu grających rodziców Dana w pierwszym odcinku:

Miałem jedną scenę z dwójką livepoolskich aktorów, Paulem Broughtonem i Sue Murphy. Grali moich mamę i tatę. Przysięgam na Boga, to było po prostu jak lekcja z mistrzami, ponieważ miała miejsce trochę tam, gdzie wylądowali ci kosmici. Oni przejęli władzę nad światem. Moja mama znalazła sposób, by ogłuszyć ich wokiem[1]Wok to duża, głęboka patelnia o półkulistym lub stożkowym dnie, używana w kuchni chińskiej..

Najpewniej chodzi tu o Sontarian, wojowniczą rasę klonów, której słabym punktem jest specjalny otwór wentylacyjny z tyłu szyi. Przypomnijmy, że aktorzy grający Sontarian zostali zauważeni podczas kręcenia „Doctor Who” w listopadzie zeszłego roku. Broughton i Murphy są widoczni na poniższym filmiku z kręcenia „Doctor Who” w Cardiff.

Bishop nie mógł się nachwalić swoich kolegów z Liverpoolu grających matkę i ojca Dana:

Jest taka scena, gdzie jesteśmy w samochodzie z mamą i tatą. Niesamowity jest dla mnie ich sposób bycia – obserwowanie jak się bawią, jak jedno gra, gdy drugie mówi – ponieważ oni tak dobrze ze sobą współpracują. Szczerze mówiąc, właśnie się z tego wiele nauczyłem!

Zdjęcie tej sceny zrobił naoczny świadek:

Myślałem, że idealnie wtopiłem się w ekipę „Doctor Who”, gdy kręcili na mojej ulicy. Wygląda na to, że gdy wyciągasz z kieszeni butelkę stelli, by bezczelnie pociągnąć łyka, zdradzasz wszystko?

— Mitch (@Mitchyea) 26 listopada, 2020

Niewiele wiemy o aktorce Susan Murphy, ale wygląda na to, że to jest link do jej strony na IMDB.

Za to w przypadku Paula Broughtona wygląda na to, że imię ojca Dana brzmi Neville.

Od jednej z osób, które uczestniczyły w rozmowie na Zoomie, wiemy że Bishop zasugerował, iż rodzinne miasto Dana – Liverpool – będzie często odwiedzane w 13 serii „Doctor Who”.

Jak Wam się podobają te informacje? Jeśli o mnie chodzi, to mam przeczucie, że podobnie jak w dotychczas w erze Chibnalla, większość odcinków mniej lub bardziej będzie się jednak toczyła na Ziemi – z tą różnicą, że centrum akcji będzie nie Sheffield a Liverpool. Nie spodziewałbym się pod tym kątem od Chibnalla większej rewolucji. Z powyższych informacji wynika, że raz kolejny towarzysz będzie człowiekiem, pochodzącym ze współczesności. Trochę szkoda, co oczywiście nie przekreśla tego, że Dan może się okazać ciekawą postacią.

Źródło: CultBox

Przypisy

Przypisy
1Wok to duża, głęboka patelnia o półkulistym lub stożkowym dnie, używana w kuchni chińskiej.


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *