Czy Sean Pertwee byłby gotów zagrać Trzeciego Doktora?

Aktor obecnie najbardziej znany z roli Alfreda Pennywortha w Gotham ujawnił, że nie czułby się komfortowo, wcielając się w kultową rolę swojego ojca.

pertwee1-16-10-2015

Jon Pertwee, ojciec Seana, wcielał się w rolę Trzeciego Doktora w latach 1970-1974. Kiedy portal Den of Geek  zapytał Pertwee’ego, czy byłby zainteresowany pojawieniem się w Doktorze Who, odpowiedział: „Jeszcze nikt mnie o to jak dotąd nie zapytał”.

Brytyjski aktor wyjaśnił, że nie byłby zainteresowany przejęciem roli Trzeciego Doktora na ekranie:

Mój ojciec prawdopodobnie dostałby zawału od nadmiaru śmiechu. Myśl o tym, że mógłbym go grać – myślę, że uznałby to za tak żałosne, że aż zabawne. Ja bym tego nie przyjął w ten sposób. Byłbym… Zdecydowanie za wysokie progi na te nogi, tyle w temacie.  On był wspaniały.

Jedyna rzecz, którą uważam za interesującą, to że on był uważany za Doktora w typie gwiazdy kina akcji. A mnie postrzega się jako Alfreda w tym samym typie. Jest tu pewne podobieństwo.

Jakiś czas temu na Instagramie pojawiło się zdjęcie Seana Pertwee przerobione tak, by wyglądał on jak Trzeci Doktor.
pertwee3-16-10-2015

A czy wy chcielibyście zobaczyć, jak syn Trzeciego Doktora poradziłby sobie z jego rolą? Jesteście w stanie sobie wyobrazić taki powrót starej inkarnacji bohatera?

Żródło: CultboxMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Czy Sean Pertwee byłby gotów zagrać Trzeciego Doktora?

  1. On byłby dobrym kandydatem na kolejnego Doktora po Capaldim. :D A tak na
    serio to uważam za dobry pomysł możliwość jego gościnnego występu w
    którymś z odcinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *