Co z Doktorem Who w 2016 roku?

Uwaga, notka zawiera spekulacje, zalecamy sporą dozę dystansu.

The Mirror zdaje się potwierdzać pogłoski opublikowane przez Private Eye w sierpniu. Według nich w przyszłym roku miałoby nie być pełnej serii serialu, a jedynie kilka długometrażowych odcinków specjalnych, w związku z pracą Stevena Moffata nad Sherlockiem.

Bulwarówka twierdzi, jakoby „zmartwieni szefowie BBC rozważali wyrzucenie do kosza przyszłorocznej serii, a w zamian za to zamierzali nakręcić długometrażowe odcinki specjalne”.

Według gazety „kultowy serial dotarł do punktu krytycznego”, kiedy oglądalność w UK po raz pierwszy spadła do czterech milionów.  Nie wspominają natomiast o tym, że międzynarodowa oglądalność wciąż pozostaje na wysokim poziomie, zaś ostatnie brytyjskie wskaźniki były jak najbardziej w normie.

Autor artykułu spekuluje, że „mają nakręcić kilka długometrażowych odcinków specjalnych w stylu Sherlocka oraz odcinek świąteczny”.

Źródło z BBC cytowane przez autora rzekomo stwierdziło:

Spadek oglądalności Doktora Who jest bardzo niepokojący i należy coś z nim zrobić. Na tym etapie wszelkie opcje są brane pod uwagę. Każdy zgadza się z tym, że mogą być konieczne radykalne działania.

The Mirror pisze również, że rozważa się „odnowienie Doktora Who z zupełnie nową obsadą w 2017”, zaś nazwisko Richarda Maddena, znanego z Gry o Tron, jest  ponoć „najczęściej wymienianym nazwiskiem”.

WARNING: Embargoed for publication until: 16/08/2016 - Programme Name: Lady Chatterley's Lover - TX: 06/09/2015 - Episode: LCL Iconic (No. n/a) - Picture Shows: ** EMBARGO: 00:01 SUNDAY 16 AUGUST 2015 ** Oliver Mellors (RICHARD MADDEN), Constance Chatterley (HOLLIDAY GRAINGER) - (C) HARTSWOOD FILMS - Photographer: JOSH BARRATT
Kandydat na Trzynastego Doktora?

Rzecznik BBC skomentował:

Nowa seria jest emitowana dopiero od trzech tygodni. Jest zdecydowanie za wcześnie, by dyskutować o przyszłorocznych zleceniach.

Od powrotu serialu w 2005 co roku dostawaliśmy pełną serię, z dwoma wyjątkami –  w 2009 odcinki specjalne przygotowywały nas na odejście Davida Tennanta oraz w latach 2012-2013, kiedy seria siódma została rozbita na dwie części odcinkiem świątecznym.

BBC powiedziało portalowi Cultbox w sierpniu, że „jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby potwierdzić plany na przyszłe serie”.

Lepiej podejść do tych pogłosek z dystansem, zanim otrzymamy oficjalne, potwierdzone informacje. Jednak mimo wszystko kolejna seria rozłożona na lata 2016-2017 wydaje się w tej chwili być prawdopodobna. Co sądzicie o tych rewelacjach?

Źródło: CultboxMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Co z Doktorem Who w 2016 roku?

 1. Pytasz w niewłaściwym miejscu. Ta strona jest poświęcona „Doctorowi Who” a nie „Sherlockowi”. To, że nie nakręcili jeszcze 4 sezonu „Sherlocka” jest generalnie wiadome fanom tego serialu, ale deliberowanie nad jego przyszłością nie należy do naszych zadań.

 2. Witam.
  Zrobiłem przegląd 8 serii i pierwszych pięciu odcinków 9.
  I mam trochę mieszanych uczuć, ale jednego jestem pewien – poprzednia seria podobała mi się znacznie bardziej. Jeżeli mam ochotę powrócić do jakiegoś odcinka (czy sceny) to albo jest to raczej 8 seria. Pierwsze dwa odcinki 9 miały kilka smaczków, reszta – jak do tej pory nie kojarzę.
  Nie jestem przekonany czy Moffat to całe zło. Na pewno podziękować mu trzeba za Missy – w 8 serii niezła. W 9 w scenie na ryneczku – genialna. Scenariusze do „Głęboki oddech”, „Posłuchaj”, „Ciemna woda” to jego sprawka. Ale to prawda – to Jamie Mathieson zrobił najlepszą robotę.
  Co straciłem w nowej serii:
  Doktora – bardziej dystyngowany, lepiej ubrany, rewelacyjnie arogancki. Świetnie dopasowany do Capaldiego.
  Relacja Doktor – Clara – zderzenie ich, relacja były fantastyczne, spór w woźnym o rok napisania książki – uwielbiam. Dopracowana i wyważona.
  Humor.
  Śrubokręt!
  Co zyskałem :
  Gitara – super. Daje klimat.
  Generalnie odcinki były spójniejsze i chyba bardziej przemyślane i dopracowane. Tu jest trochę chaosu i miejscami przeładowania.
  Przejście z serii 7 na 8 nie bolało. Z 8 na 9 – trochę tak.
  Może przy niezmienionej obsadzie widzowie (tacy jak ja) spodziewali się kontynuacji klimatu?
  Na pewno jednak zmiana nie wyszła (jak dla mnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *