Nowe wydawnictwa, które każdy whovianin musi mieć

W październiku oprócz książek, o których niedawno pisaliśmy, na rynku pojawiają się trzy równie ciekawe wydawnictwa: album, DVD oraz gra.

Doctor Who: Impossible Worlds

impossibleworlds-16-10-2015

Dział artystyczny serialu zabiera nas za kulisy swojej pracy, dając unikalny wgląd w proces tworzenia jednego z najukochańszych brytyjskich seriali.

Nieważne, czy mamy do czynienia z ikonicznym wnętrzem TARDIS, klasycznymi przeciwnikami jak Dalekowie czy Cybermeni albo najmniejszym rekwizytem użytym w najkrótszej scenie, ta książka ukazuje pracę działu artystycznego Doktora Who ze wszystkimi wspaniałymi szczegółami.

Przekonajcie się, jak projektanci pracowali nad kostiumami, charakteryzacją i efektami specjalnymi, by powołać do życia obce światy.

Data publikacji: 29 października

Wydanie DVD „The Underwater Menace”

underwater-meance-16-10-2015

Klasyczna historia z Drugim Doktorem, której dwa z czterech odcinków ocalały (jeden odnaleziony pięć lat temu, drugi w latach 90.) i po raz pierwszy ukazują się jako całość w zremasterowanej wersji na DVD. Wydanie zawiera również ponad godzinę dodatków i wywiadów.

Jest to pierwsza przygoda Jamie’ego McCrimmona jako towarzysza. Odcinki drugi i trzeci zostały zremasterowane, dwa brakujące mają formę odtworzonej ścieżki dźwiękowej i ocalałych kadrów (telesnaps).

Data wydania: 26 października

Doctor Who Cluedo

cluedo-16-10-2015

Gracze muszą odnaleźć klucz do zlokalizowania Gallifrey w tej grze opartej na ósmej serii Doktora Who.

Missy, wcześniej znana jako Mistrz, uciekła z Gallifrey, kiedy Doktorzy uwolnili planetę z Wojny Czasu w odcinku rocznicowym. Teraz tylko ona zna położenie domu Władców Czasu. Śledząc przygody Doktora i Clary przez ósmą serię zostawiła istotną wskazówkę gdzieś w czasie i przestrzeni. Znalazł ją jeden z wrogów Doktora. Czy będziesz w stanie odkryć, czym jest wskazówka, gdzie Missy ją ukryła oraz kto trzyma w ręku klucz do odnalezienia Gallifrey i wysłania Doktora z powrotem do domu?

O nowościach książkowych pisaliśmy tutaj.

Źródło: CultboxMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *