Rusza sprzedaż kart do gry Doctor Who: Worlds Apart!

Sprzedaż kart do zapowiedzianej latem kolekcjonerskiej gry karcianej od BBC Studios i Reality Gaming Group, Doctor Who: Worlds Apart, ruszyła od 7 grudnia! Od teraz możecie kupować i kolekcjonować karty z waszymi ulubionymi postaciami, scenami i obiektami z całej pięćdziesięciosiedmioletniej historii serialu. Kolekcja ma składać się z ponad dwustu kart z pięknymi, ręcznie rysowanymi grafikami i 13 ramek (na przykład TARDIS, którą widzicie niżej czy Cybermenową). Sama gra ma być darmowa (rozgrywka nie będzie wymagać żadnych opłat i będzie się dało zdobywać nowe karty również przez samą rozgrywkę) i zgodnie z zapowiedziami powinna się ukazać w przyszłym roku.

Jak to w tradycyjnych (np. Magic: The Gathering) i cyfrowych (np. Hearthstone czy Gwint) karciankach kolekcjonerskich bywa, karty różnią się między sobą rzadkością –  Doktor będzie rzadszy(a) od standardowego Daleka. Podobnie jest z ramkami – TARDIS będzie rzadsza od Syluriańskiej.

Dostępne są cztery warianty paczek kart: Podstawowy (5 kart) za 4,99 dolarów (ok.19 zł), Premium (6 kart) za 12,99 dolarów (ok. 48 zł), Ekskluzywny (7 kart) za 29,99 dolarów (ok. 111 zł) i TARDIS (10 kart) za 196,30 dolara (ok. 723 zł; swoją drogą pomysłowe nawiązanie do początków serialu). Paczki inne niż typu podstawowego będą w sprzedaży do 31 stycznia 2021 roku. Każdy kolejny, droższy pakiet daje coraz większą szansę na rzadsze karty i ramki do kart. Szansę na niektóre ramki można mieć jedynie kupując konkretne pakiety – warto tu zaznaczyć, że ramki poza wyglądem kosmetycznym nie wnoszą nic do gry od strony mechanicznej. Nie musicie się zatem obawiać, że osoba z najrzadszymi ramkami będzie miała przewagę w trakcie gry.

Zakupionymi kartami można będzie handlować pomiędzy graczami na giełdzie, która zostanie uruchomiona na początku 2021 roku. Co ciekawe, każda karta ma mieć przyłączony do niej cyfrowy certyfikat własności (NFT – Non-Fungible Token), który ma zagwarantować niepodrabialność i unikalność kart. Są to zapewne konieczne przy takim formacie gry zabezpieczenia antypirackie. Według twórców ma oznaczać to, że każdą kupioną kartę otrzymamy na własność.

Rozgrywki będą toczone na planszach przedstawiających lokacje znane z serialu, a gracze wcielą się w role Władców Czasu, którzy będą chcieli przechytrzyć swoich przeciwników swoją strategią, budując talie pozwalające skontrować różne taktyki.

Współzałożyciel Reality Gaming Group, Morten Rongaard powiedział:

Jesteśmy ogromnie podekscytowani mogąc pracować z BBC Studios, by dostarczyć ogromnej światowej społeczności Doctor Who, nowe i ekscytujące cyfrowe doświadczenie bazujące na rozrywce, którą wszyscy znamy i kochamy – kolekcjonerskiej grze karcianej. Karty użyte w Doctor Who: Worlds Apart są zarówno funkcjonalne, jak i kolekcjonerskie, zatem gracze mogą faktycznie posiadać część gry, w którą grają.

Z kolei John Kavanagh, menedżer licencji Gaming and Interactive w BBC Studios stwierdził:

Pracowaliśmy bardzo blisko z Reality Gaming Group, żeby dostarczyć [Wam] fantastyczną okazję do kolekcjonowania i posiadania tych pięknych kart, a także wykorzystać je podczas unikalnego doświadczenia z grą.

Cyfrowe paczki kart dostępne są do kupienia na oficjalnej stronie Doctor Who: Worlds Apart.

A tak wygląda przykładowa otwarta przez nas paczka:


Pochwalcie się swoimi paczkami w naszej grupie na Facebooku, jeśli jakieś otworzyliście! Za jakiś czas przybliżymy Wam też mechaniki Doctor Who: Worlds Apart.

Źródło: doctorwho.tvMiłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *