Russell T Davies zdradza nowe informacje o serii 14 na konferencji klimatycznej

W trakcie konferencji Climate Creatives organizowanej przez BBC Academy, jednym z gości był… Russell T Davies!

Russell T Davies w trakcie wideokonferencji

Opowiedział on o kwestiach związanych z ochroną klimatu w „Doctor Who”:

To naprawdę trudne, bo Doktor jest takim geniuszem… To naturalny problem w tym serialu… Jest takim geniuszem, że myślisz sobie: „Dobra, dlaczego nie wyjdziesz z TARDIS i nie naprawisz tego problemu?”

A potem musisz kopać głęboko, pracować. A później Doktor wygłasza przemowę z morałem: No dobra, to ludzka rasa ma rozwiązać ten problem.

Co jest… bardzo prawdziwą przemową. Jest to także unik. Dlatego to bardzo trudne. Bo on nie może… Dlaczego nie wyjdzie z TARDIS i nie wyleczy raka? Dlaczego nie naprawi warstwy ozonowej?

To skomplikowane. Trzeba wziąć także głęboki oddech i powiedzieć, że to nie to, po co tu jesteśmy. Jesteśmy tu, by przez 50 minut przeżyć ogromną, porywającą przygodę, dobrze się bawić i uszczęśliwić widownię.

I to jest bardzo, bardzo ważna rzecz.

Ale są pewne historie. Wiecie, są historie, które nadchodzą i szczególnie zwracają uwagę na takie rzeczy [jak klimat]. Nie cały czas. Jednak musi to być część klimatu całego serialu. Musi nią być, bo… jest to prawda. To świat, w którym teraz żyjemy. Wiecie, jestem znacznie bardziej zainteresowany próbą spojrzenia na… Myślę, że nie mogę się doczekać drugiego sezonu, który zwróci uwagę na to, jak te rzeczy ignorujemy.

Wygląda więc na to, że odcinki 14 serii będą miały po 50 minut. Ciekawe też jest stwierdzenie, że Russell T Davies czeka na drugi sezon. Czyżby to znaczyło, że wraz z Ncutim zostanie na serię 15? I czy to nie oznacza przypadkiem, że zgodnie z częścią plotek doczekamy się swego rodzaju miękkiego rebootu w numeracji serii i tym samym seria 14 stanie się pierwszym sezonem, a seria 15 drugim? A może chodziło po prostu o drugi sezon Daviesa?

Dajcie znać, co o tym myślicie w komentarzach lub na Discordzie.

źródło: TARDIS CentralFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *