Rocznicowe odcinki specjalne ukażą się jako powieści z serii Target

Trzy najnowsze odcinki specjalne z okazji 60-lecia Doktora Who doczekają się książkowych adaptacji w ramach serii Target.

BBC Books zapowiedziało, że The Star Beast, Wild Blue Yonder oraz The Giggle dołączą do serii książkowych adaptacji Target już w styczniu 2024 roku (kilka miesięcy po emisji odcinków na antenie BBC One w Wielkiej Brytanii). Książki otrzymają wyjątkowe okładki, nawiązujące stylem do innych powieści wydanych w ramach serii Target. Autorem grafik okładkowych trzech nowych publikacji będzie Anthony Dry.

Od 1973 roku Target Books wydawało nowelizacje niemal wszystkich historii Doktora Who, które zostały wyemitowane pomiędzy 1963 a 1989 rokiem. BBC Books wznowiło wydawanie klasycznych nowelizacji w 2012 roku, a w 2018 poszerzyło serię Target o nowe powieści, adaptujące historie z New Who. W tym roku Target Books obchodzi 50 rocznicę wydawania książkowych nowelizacji Doktora Who.

Russell T Davies, showrunner serialu oraz scenarzysta trzech odcinków specjalnych, zaznaczył, że powieści zostały napisane na podstawie kompletnych scenariuszy do odcinków. Oznacza to, że czytelnicy będą mogli zapoznać się ze wszystkimi wątkami i dialogami, które zostały wycięte z wersji serialowej.

Autorami powieści, które ukażą się w styczniu, będą Gary Russell (The Star Beast), Mark Morris (Wild Blue Yonder) i James Goss (The Giggle).

Książki można obecnie zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Penguin oraz na Amazonie.

źródło: doctorwho.tv, InstagramCzłonek redakcji Gallifrey.pl w latach 2014-2015 i ponownie od 2023 roku. Fan Dwunastego i Dziesiątego, swoją przygodę z Whoniwersum rozpoczął jednak od „Przygód Sary Jane”. Kolekcjoner wszystkiego co doktorowe, w tym m.in. płyt DVD oraz Blu-ray, książek, komiksów, figurek i autografów. Licencjat poświęcił zaginionym odcinkom „Doktora Who” oraz destrukcyjnym praktykom archiwalnym BBC. Z wykształcenia filmoznawca, obecnie student mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *