Regeneracja Jodie została napisana jako pierwsza scena odcinka

Dla wielu widzów regeneracja Petera Capaldiego w odcinku świątecznym była główną atrakcją, a przedstawienie Trzynastej Doktor, w dosłownym ogniu chwały w trakcie kursu kolizyjnego z Ziemią, było ekscytującym dodatkiem.

Teraz ujawnione zostało, dlaczego ta scena różni się tak od reszty odcinka. Mimo że regeneracja kręcona była jako ostatnia, napisana była jako pierwsza i to przez nowego producenta wykonawczego, Chrisa Chibnalla.

Steven Moffat w wywiadzie dla Radio Times potwierdził:

[Chris i ja] dość wcześnie o tym rozmawialiśmy, myślę, że to był jeden z pierwszych fragmentów tego scenariusza. Chris powiedział, że chce, żeby właśnie tak Jodie zaczynała, żeby Doktor tak zaczynała. Wysłał mi kartki z tą sceną, a ja dopasowałem do niej odcinek.

Steven Moffat mówi również, że nie przeszkadza mu zostanie w tyle, kiedy rozpoczyna się era Chibnalla i Whittaker. Nawet jeżeli oznacza to burzenie jego tworów – taki los spotkał np. wnętrze TARDIS, które niedawno zostało rozmontowane:

Cieszę się, że mogę stanąć w cieniu i dać ludziom możliwość podejmowania decyzji. Właśnie to robiłem kiedyś. Doctor Who musi zmienić się raz na jakiś czas, nie dlatego, że jest to konieczne, ale dlatego, że jest to fajne.

Jednak jest jedna rzecz, z którą trudniej jest Moffatowi się rozstać:

Pewnego dnia myślałem sobie o naprawdę dobrym potworze i zdałem sobie sprawę, że nigdy go już nie zrobimy. Wciąż wpadam na nowe pomysły.

Kiedy byłem mały, cały czas wymyślałem nowe potwory dla serialu, to było całkiem miłe. Wiedza, że stworzyłem potwora i nie muszę odbywać 12 milionów spotkań tylko z tego powodu. Po prostu były w mojej głowie.

Jakie potwory zaserwuje nam Chris Chibnall?

Źródło: RadioTimesGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Regeneracja Jodie została napisana jako pierwsza scena odcinka

  1. To się niebawem okaże, jakie potwory zaserwuje nam Chibnall. Pewniakami na pewno są Dalekowie i Cybermani :) . Może ponownie zobaczymy Davrosa?. Mnie jednak bardziej ciekawi kto będzie nowym Masterem po regeneracji Missy.

    1. Ja mam nadzieje, ze Missy naprawde umarla i jest ostatnim Mistrzem, a ewentualnie okaze sie ze miedzy nią a Simmem bylo jeszcze duzo innych. A to dlatego, ze strasznie podoba mi sie pomysl, zeby Mistrz zabil sam siebie. :D To tak bardzo by do niego pasowalo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *