RAPORT Z PLANU: 29-30 czerwca

Przedstawiamy najnowszy raport zdjęciowy i filmik z planu z ostatnich dni. SPOILERS!

Prezentujemy najnowsze zdjęcia i film z planu ósmej serii. Pochodzą one z właśnie kręconego finałowego odcinka. Scenariusz do niego napisał nie kto inny jak Steven Moffat. Poniższe zdjęcia sprawiają, że będziemy z tym większą niecierpliwością wyczekiwać na ten (dwuczęściowy) odcinek.

Zdjęcia kręcone były w Cardiff. Widać na nich, kto będzie głównym przeciwnikiem Doktora – Cybermeni. Pamiętamy dobrze, że ostatnim razem, gdy Cybermeni pojawili się na zakończenie sezonu (w odcinku Dzień zagłady („Doomsday”)), Rose Tyler trafiła do równoległego wymiaru. Mamy nadzieję, że Clarze nic podobnego nie grozi.

Następnym wartym uwagi faktem jest powrót znanych m.in. z Dnia Doktora („The Day of The Doctor”) Kate Stewart, córki brygadiera Lethbridge-Stewarta, oraz fanki Doktora i pracownicy U.N.I.T.-u, Osgood. Nie trzeba długo przyglądać się zdjęciom, by zobaczyć, że kolorowy szalik Czwartego zmieniła na muszkę Jedenastego i czerwone trampki Dziesiątego Doktora. Bardzo miłe akcenty.

Ostatnią rzeczą, która zwraca uwagę, jest pojawienie się w obsadzie nowej postaci. To Michelle Gomez, szkocka aktorka, najbardziej kojarzona z ról w niezbyt znanych filmach The Acid House oraz Chromophobia. Fani doktorowych słuchowisk mogą ją natomiast kojarzyć z udzielenia głosu Jevvan w produkcji Big Finish Valhalla. Teraz, już na ekranie, ma się wcielić w rolę „The Gatekeeper of the Nethersphere”, jak podaje BBC. Nie znając fabuły odcinka, trudno przetłumaczyć tę nazwę, więc nie będziemy się tym trudzić, jednak zachęcamy do podawania własnych pomysłów w komentarzach. Może ktoś z Was trafi.

Zachęcamy do obejrzenia tych arcyciekawych zdjęć:

Pojawił się też filmik z planu, na którym widać Doktora rozmawiającego z postacią graną przez Gomez oraz Osgood, Kate Stewart i pracowników wpatrujących się w coś na niebie:

 

Jak wyobrażacie sobie ten odcinek? Co może się wydarzyć w finale sezonu? I co może oznaczać tajemnicza nazwa „The Gatekeeper of the Nethersphere”? Piszcie w komentarzach.Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

11 thoughts on “RAPORT Z PLANU: 29-30 czerwca

  1. A właśnie fajnie, że będą Cybermeni. Ale Daleków mam po uszy…
   Strażniczka Bramy Nethersfery? Nethersferu? Współczuję tłumaczom.

   1. Tłumaczka dziękuje, ale już ma parę pomysłów. ^^ Kontekst rozstrzygnie.
    Nie wiem, jak z Cybermenami, ale Dalekowie muszą się pojawić w każdej serii, choćby epizodycznie.

    1. Cybermani też muszą. Choć np. w 1 serii rozwiązali to tak, że 9 tylko zobaczył urwaną głowę Cybermana w odcinku Dalek, w muzeum właściciela Internetu.

     Nas za to tylko Cybermani nudzą.

      1. A lubimy dużo różnych rzeczy ;) Daleków na pewno. W sumie to za dużo żeby wymieniać, bo tego, czego nie lubimy nie ma zbyt wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *