RAPORT Z PLANU: 2-3 lipca

Przedstawiamy kolejną już garść informacji i zdjęć z planu. Krótko mówiąc, kolejny raport. SPOILERS!

Nadal trwają zdjęcia do finałowego (dwuczęściowego) odcinka ósmej serii, której premiera już 23 sierpnia.

Ostatnie ujęcia odcinka, którego roboczy tytuł brzmi Death in Heaven, miały miejsce w Box Cemetery w Llanelli. Jest to lokalizacja bardzo dobrze nam znana – to miejsce, w którym pożegnaliśmy Amy i Rory’ego w kulminacyjnej scenie odcinka Anioły na Manhattanie („The Angels Take Manhattan”).

Tym razem nie widać jednak Płaczących Aniołów, ale znów pojawili się Cybermeni, widziani podczas prób przy grobach. Czy pojawienie się ich w takim miejscu zwiastuje coś strasznego? Czy coś grozi Clarze?

Nie wiadomo, jednak po nieobecności w ostatnich dniach, Jenna Coleman ponownie pojawiła się na planie.

Jeden z fanów mieszkających w pobliżu miejsca kręcenia tych ujęć napisał:

Ponownie kręcą w mojej okolicy, na Box Cemetery, gdzie poprzednio kręcili ostatnie sceny Amy i Rory’ego. Po wczorajszym nakręceniu części scenariusza pomyślałem, że możemy mieć do czynienia z motywem powrotu postaci i znów zobaczymy Amy i Rory’ego, ale ich scenę kręcono nieco dalej na wzgórzu, więc wydaje się, że nie ma to żadnego związku.

Na planie część scenografii stanowił kamienny nagrobek, pomalowany i postarzony. Nie mogłem wyczytać na nim imienia, a ochrona powstrzymywała mnie od robienia zdjęć. Aczkolwiek była na nim wyryta data „1748”. (…)

Na planie było wielu Cybermenów, około sześciu lub siedmiu, którzy tylko maszerowali przez plan, zatrzymując się, żeby popatrzeć na kamienne nagrobki. W omawianej scenie uczestniczyła Clara i Cybermeni. Ciekawą rzeczą jest to, że Cyberman, z którym rozmawiała, nie miał części hełmu przy twarzy. Na początku pomyślałem, że była to tylko próba, ale się myliłem, bo Jenna pomiędzy ujęciami znikała, żeby poprawiono jej włosy, a Cybermenom-statystom naprawiono ich maski przed rozpoczęciem filmowania. (…)

Pikanterii zdjęciom dodaje fakt, że aktualizacje zdjęć dodawane nieco później pokazują obecność na planie… nagrobka Clary, a także figurki Anioła. Widać także znany nam bardzo dobrze grób Amy i Rory’ego. To co tam się w końcu stanie? Teraz naprawdę nie wiem.

Zdjęcia na Box Cemetery mają trwać do dziś. A oto mała galeria tych, które mimo ochrony udało się fanom zrobić:

A czy Wy macie pomysł, co też Steven Moffat przygotował na finał serii? Piszcie w komentarzach.

Źródła: DoctorWhoTV, TwitterMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “RAPORT Z PLANU: 2-3 lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *