Quiz: gdybyś spotkał Doktora – czy zostałbyś zaproszony do TARDIS?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałyby twoje szanse na zostanie zaproszonym do TARDIS, gdybyś kiedyś spotkał(a) Doktora? Przygotowaliśmy dla was humorystyczny quiz.

Zapraszamy serdecznie do zabawy wszystkich, którzy mają ochotę się rozerwać.

Poniższy tekst ma w zamyśle charakter wysoce rozrywkowy. Opinie w nim zawarte nie są opiniami Redakcji ani autorki tekstu, a jego treść, choć zgodna z fabułą serialu, może momentami traktować ją haniebnie swobodnie. Prosimy nie podchodzić do poniższego tekstu z powagą, ponieważ jego ambicją nie jest bycie rzetelną analizą postaci. Autorka z góry przeprasza czytelników za tak śmiałe potraktowanie omawianego zagadnienia.

Powoli napływają do nas wieści na temat 9 serii serialu. Nie spodziewamy się w niej wielu zmian wśród towarzyszy Doktora. W zasadzie powinniśmy powiedzieć – nie spodziewamy się żadnych zmian wśród towarzyszy Doktora. Podoba się nam czy nie, zagryzamy zęby i dalej kochamy Moffata.

donna-25-01-2015Dziś jednak wyobraźmy sobie, że nie ma Moffata, nie ma całego BBC, jesteśmy tylko my i wspaniałe, niezmierzone Whoniversum. I Doktor – oczywiście on też tam jest. Przede wszystkim on. Któregoś dnia znajdujesz się w opałach, na statku kosmicznym atakowanym przez Daleków albo egzotycznej planecie zamieszkanej przez ludzi-cytrusy czy pterdontozaury, które mają chrapkę na energię sodową, którą wytwarzasz, przeprowadzając procesy myślowe (pewnie do dzisiaj w ogóle nie wiedziałeś, że coś takiego wytwarzasz…). Jesteś o krok od śmierci poprzez wessanie twojego mózgu do sodowossącej maszyny, a tu bum! Albo raczej whoa-whoa-whoa… słyszysz dźwięk lądującej TARDIS i jesteś ocalony.

amy-25-01-2015Jednak czy na pewno? Wielu osobom, jak Astrid Peth z odcinka Rejs potępieńców („Voyage of the Damned”) czy Ricie z Kompleksu boga („The God Complex”), nie udaje się ujść z życiem z niebezpieczeństw przeżywanych z Doktorem. Gdyby jednak tobie się udało, to czy Doktor w ogóle zauważyłby twoje istnienie, czy też zignorował, jak Lornę z Lasów Gammy w odcinku Dobry człowiek idzie na wojnę („A Good Man Goes to War”), która całe życie marzyła o ponownym spotkaniu Doktora? Albo gdyby jednak zauważył cię, zachwycił się tobą i zaprosił na pokład TARDIS, to czy ty zgodziłbyś się z nim podróżować, czy może, jak River Song albo Perkins (Mumia w Orient Ekspressie, „Mummy On The Orient Express”), odmówiłbyś? Nie z każdym Doktor chce podróżować, nie każdy chce podróżować z Doktorem, a jeszcze mniejszej liczbie spośród tych wybranych i chętnych los pozwala przeżywać przygody w całym czasie i przestrzeni.

Jak zatem wyglądają twoje szanse na zostanie towarzyszem Doktora? Sądzisz, że są bardzo wysokie, albo że nie masz żadnych? Sprawdźmy to.

Na podstawie analizy posiadanych informacji na temat Doktora i jego dotychczasowych towarzyszy, stworzyliśmy quiz, który pomoże określić ci, jak wyglądają twoje szanse na otrzymanie klucza do TARDIS przy najbliższym spotkaniu z Doktorem.

Zatem – do dzieła. Zapisuj lub zapamiętuj swoje odpowiedzi, a potem postępuj według instrukcji. I pamiętaj – w każdym punkcie możesz wybrać tylko jedną odpowiedź.

 

1. Moja rasa:
a) zwykły człowiek (uwaga: mieszaniec, genetycznie modyfikowany itd. – wybierz punkt d)
b) robot
c) Władca Czasu
d) inna (również ludzie genetycznie modyfikowani, mieszańcy)

2. Moja płeć:
a) mężczyzna
b) kobieta
c) bez płci
d) zmienna

3. Zawód:
a) brak
b) pracownik fizyczny (sprzedawca w sklepie, kelner)
c) nauczycielka (tylko kobiety)
d) bardzo lubię swój zawód, a moja kariera rozwija się błyskawicznie
e) żołnierz

4. Stan cywilny:
a) singiel
b) w narzeczeństwie
c) w małżeństwie
d) to skomplikowane

5. Wymarzone miejsce na wakacje:
a) SPA na planecie diamentów
b) nie mam czasu na wakacje, dużo się uczę/pracuję/robię coś bardzo angażującego
c) z rodziną nad morzem
d) planeta rybo-ludzi

6. Czy umiesz kłamać:
a) tak
b) nie
c) nie wiem, nigdy dotąd nie kłamałem
d) zawsze i wszędzie

7. Wymarzone zwierzątko domowe:
a) Sontaranin
b) Kasjer
c) pies-robot
d) kanarek

8. W ciemnej uliczce przydybał cię tuzin Cybermenów. Co robisz?
a) Krzyczę.
b) Strzelam do nich z laserowego blastera.
c) Robię przerażona minę i w panice zaczynam wpinać się na parkan za plecami.
d) Próbuję wciągnąć Cybermenów w rozmowę na temat tragicznej bezsensowności ich istnienia i argumentuję, o ile to lepiej być człowiekiem, a nie Cybermenem.

9. Trafiłeś na nieznaną planetę. Gdzie skierujesz swoje pierwsze kroki?
a) do muzeum – kocham oglądać stare eksponaty
b) do baru – poznać tutejsze trunki
c) na bazar – pamiątki, pamiątki!
d) zauważam dziewczynkę samotnie siedzącą na ławce – od razu zaczynam mieć podejrzenia

10. Twój stosunek do urządzeń mechanicznych lub/i elektrycznych:
a) Kocham je! Zawsze umiem naprawić, gdy coś się zepsuje.
b) OMG. A co to?
c) Jedyne, co o nich wiem, to gdzie jest guzik, żeby je uruchomić.
d) Gdy psuje się suszarka do włosów, wyrzucam ją i kupuję nową.

11. Z czym kojarzą ci się święta Bożego Narodzenia:
a) Prezenty!
b) Doktor!
c) Kosmici!
d) Nie pochodzę z Ziemi, nie wiem, o czym mowa…

1 2 3Od niedawna mieszkanka uroczego, szkockiego miasteczka. Posiadaczka rudego kota, wiecznie poza domem i zajęta. Dzielnie stara się wyrabiać normy w redakcji, ale zazwyczaj jej nie wychodzi. Wdzięczna, że jeszcze jej nie wyrzucili.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

18 thoughts on “Quiz: gdybyś spotkał Doktora – czy zostałbyś zaproszony do TARDIS?

 1. Miałam się przywitać, to się witam. :)
  – Missy
  (Nie mówicie Doktorowi! Już szykuje prezent na następne urodziny!)

 2. green – 5
  blue – 4
  orange – 1
  red – 1

  Mistrz ? ;)

  Zaraz to tam-ten gościu, to był Doctor!!! ^_^ Ale jaki? :p

 3. W pytaniu dziewiątym nie ma nic niebieskiego, nie można więc mieć samych niebieskich. Nikt z nas nie może być Towarzyszem. Jak żyć gdy gorzka prawda nieubłaganie miesza marzenia z błotem? Jak żyć?

 4. Smutny jest nasz męski los. Co najwyżej towarzysz na jeden odcinek i tym bym był, gdybym wybrał c w 10 (a się nad tym zastanawiałem). No ale trudno, jestem Mistrzem.

 5. Kochani, oficjalny komunikat. Niezauważenie nasz system redakcyjnej obrony uległ sabotażowi Daleków, którzy nie chcą by Doktor podróżował ze swoimi wiernymi towarzyszami, w wyniku czego w odpowiedzi 9. znalazł się błąd. Jest już naprawiony. Przepraszamy za zamieszanie i dziękujemy za czujność. Sprawdźcie swoje odpowiedzi – może będziemy mieli więcej towarzyszy :)

 6. Zwierzątko domowe – kasjer X) Na chwilę obecną, to chciałabym mieć własnego Elsena – gdzie ta opcja..?

  Dwie pomarańczowe i dalej po pół zielonych i niebieskich. A nie, zaraz, ta pierwsza to nie była pomarańczowa, tylko czerwona. No dobra, mogłam nie kręcić, że jestem Władcą Czasu ^^
  Hehe, to se poczytałam X)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *