The Web Of Fear na DVD

BBC Worldwide podało szczegóły dotyczące mającego ukazać na DVD serialu The Web Of Fear z 1968 roku. Wydawnictwo znajdzie się na brytyjskich półkach sklepowych 24 lutego.

Okładka DVD The Web Of Fear. Jest to jeden z dwóch znalezionych w zeszłym roku w Nigerii seriali z Patrickiem Troughtonem w roli Doktora. Ostatni raz widzowie mogli je zobaczyć podczas premierowej emisji – 45 lat temu. W opowieści tej Doktor (Patrick Troughton), Jamie (Frazer Hines) i Victoria (Deborah Watling), po tym, jak TARDIS cudem unika spotkania z dryfującą w przestrzeni kosmicznej sieciopodobną substancją, lądują w londyńskim metrze. Wkrótce Doktor przekonuje się, że w opuszczonych i porośniętych tajemniczą siecią tunelach czają się dawni wrogowie…

Serial był nie tylko sequelem The Abominable Snowmen z tego samego sezonu, ale przede wszystkim wprowadził graną przez Nicholasa Courtneya postać pułkownika Lethbridge’a-Stewarta, który w kolejnym sezonie, już w stopniu brygadiera, pojawił się w The Invasion, a w latach 1970-1974 stał się jedną z najważniejszych postaci w serialu. Spuścizna tej postaci wróciła do Doctora Who w 2012 roku, kiedy w odcinku The Power Of Three pojawiła się jego córka, Kate Stewart, grana przez Jemmę Redgrave.

Wydawnictwo skierowane jest do szerokiej publiczności, więc w przeciwieństwie do bogatych w materiały dodatkowe standardowych wydań 2Entertainment, będzie zawierać, oprócz pięciu odzyskanych odcinków, rekonstrukcję odcinka trzeciego (w postaci tzw. telesnaps i ścieżki dźwiękowej), napisy w języku angielskim oraz trailer zeszłorocznego DVD z serialem The Enemy Of The World, który tak jak Web zostało odnalezione w zeszłym roku i jest dostępne w sprzedaży od 25 listopada 2013 roku.Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *