Big Finish: Dark Eyes 2, Vienna & Counter-Measures 3

Big Finish Productions ujawniło szczegóły dotyczące długo wyczekiwanych sezonów swoich dwóch popularnych linii wydawniczych oraz jednej nowej.

Boxset Dark Eyes 2.Druga seria Dark Eyes to chyba najbardziej wyczekiwane wydawnictwo BFP roku 2014, po tym jak pierwsza seria wygrała prestiżową nagrodę BBC Audio Awards, a sam Ósmy Doktor zaliczył w zeszłym roku niespodziewany i chwilowy zarazem powrót do telewizyjnego świata Who.

W składającej się z czterech słuchowisk drugiej serii powróci Ruth Bradley jako towarzyszka Molly O’Sullivan, a Daleków, którzy tak jak w pierwszej serii będą odgrywać w opowieści sporą rolę, jak zwykle swoim głosem będzie okraszał Nicholas Briggs. Nick jest również autorem scenariusza pierwszej z czterech opowieści. Obsadę uzupełnią postacie znane słuchaczom ze wcześniejszych dzieł Big Finish: Liv Chenka (Nicola Walker), która wcześniej pojawiła się wcześniej w Robophobii u boku Siódmego Doktora, Eminencja (David Sibley), istota, z którą w The Seeds Of War potykał się Szósty Doktor (a z którą w tym roku zmierzy się również Czwarty Doktor w Destroy The Infinite) oraz Mistrz, który w inkarnacji granej przez Alexa McQueena pojawił się wcześniej w boxsecie UNIT: Dominion.

Napisany przez Nicka Briggsa, Alana Bernesa i Matta Fittona sezon rozpocznie się na okupowanej przez Daleków planecie Nixyce VII, gdzie kierowany swoimi tajemniczymi motywami Doktor wda się w konflikt z tamtejszym ruchem oporu. Kolejne przygody będą obejmować niezwykłe śledztwo na ulicach międzywojennego Londynu i wydarzenia na zmierzającym ku krańcowi Wszechświata okrętowi  Orpheus, a zakończą się na ponownej wizycie w Instytucie Ides, gdzie Doktor stanie twarzą w twarz z jednym ze swoich największych wrogów. A ciemne oczy Molly znów staną w centrum wydarzeń, które mogą się zakończyć się końcem wszelkiego stworzenia… Premiera box-setu już w lutym.

Okładka boxsetu Vienna Series One.W tym samym miesiącu doczekamy się również pierwszej oficjalnej serii przygód łowcy nagród Vienny Salvatori. Postać grana przez znaną ze Star Trek Deep Space Nine Chase Masterton po raz pierwszy pojawiła się w finale multiDoktorowej trylogii z 2012 roku. W zeszłym roku ukazał się jej solowy debiut w postaci The Memory Box, którego sukces utwierdził Big Finish w zamiarze stworzenia pełnowymiarowego spin-offu.

Pierwsza seria przygód Vienny to trzy słuchowiska pióra Marka Wrighta, Nev Fountain i Jonathana Morrisa. Historia rozpocznie się od prostego z pozoru zlecenia, które skończy się dla Vienny walką o przetrwanie w dryfującym w stronę słońca wraku zniszczonego w bitwie okrętu wojennego, kontynuowana będzie w przedziwnej grze, w której główną rolę odegra (dosłownie) handel wiarą i przywódca pewnego religijnego kultu (w tej roli Frazer Hines, znany dobrze fanom Doctor Who z roli Jamiego McCrimmona), a zakończy się w czasie słynnych pojedynków zabójców na planecie Mercator, gdzie bohaterka zapragnie poznać prawdę o swojej przeszłości…

Od lewej: Hugh Ross, Pamela Salem, Karen Gledhill, Simon Williams.Natomiast w lipcu trzeciej odsłony doczekają się przygody członków oddziału Counter Measures. Przypomnijmy, że postacie Kapitana Gilmoura (Simon Williams), dr Rachel Jensen (Pamela Salem) oraz Allison Williams (Karen Gledhill) pojawiły się po raz pierwszy w Remembrance of the Daleks z 1988 roku, a ich niesłabnąca od kilku dekad popularność doprowadziła w 2012 roku do powstania ich własnej serii w postaci słuchowisk. Główną obsadę nowego sezonu uzupełnią jak zwykle Hugh Ross w  roli szefa CM, Sir Toby’ego Kinselli oraz Philip Pope jako jego asystent, Templeton.

Zabierająca nas po raz kolejny w lata 60. trzecia seria ma składać się z czterech opowieści autorstwa Matta Fittona, Justina Richardsa, Kena Bentley’a (który jest również reżyserem całości) i Johna Dorneya. Oprócz dokończenia historii z finału poprzedniej serii słuchacze mogą spodziewać się śledztwa w sprawie tajemniczych wydarzeń na budowie pewnego wieżowca, urlopu Allison, który przerodzi się w jedną najdziwniejszych spraw w historii oddziału oraz misji do Bloku Wschodniego, po tym jak rząd brytyjski przechwytuje materiały z przetrzymywaną tam istotą pozaziemską…Promotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *