BBC potwierdza! Odnaleziono 9 epizodów z Troughtonem

Wreszcie to wszystko oficjalnie. Na iTunes znajdziecie juz dwa pierwsze epizody, The Enemy of the World oraz The Web of Fear. W rozwinięciu znajdziecie opis prasowy oraz trailery tych dwóch odcinków.

Odnalezione w Nigerii epizody to m.in „The Enemy of The World” z 1967 roku i „The Web of Fear” z 1968 (część trzecia nadal uznawana jest za zagubioną, jednak została zrekonstruowana dzięki ścieżce audio).

Posiadacze systemów firmy Apple mogą zakupić epizody tutaj:

The Enemy of the World

The Web of Fear

DVD z The Enemy of the World zostanie wydane 25 listopada 2013 natomiast The Web of Fear 24 lutego 2014.

Oto oficjalna notka prasowa:

Odzyskane odcinki „Doctora Who”, najdłużej emitowanego serialu SF, zostały odkryte i udostępnione do zobaczenia i posiadania pierwszy raz od ponad 40 lat. Dziesięć epizodów zostało odnalezionych dzięki prześledzeniu dokumentów rejestrujących dostawy taśm z nagraniami z BBC do państw afrykańskich. Ekipa odpowiedzialna za rekonstrukcję przejrzała klatka po klatce każdą czarno-białą taśmę z lat 60-tych i nadała im jakość, jakiej oczekują fani Doktora.

The Enemy of the World

Pierwszą z odnalezionych historii jest „The Enemy of The World”, czwarta historia z oryginalnej piątej serii, która została po raz pierwszy wyemitowana w grudniu 1967 roku. W odcinku możemy zobaczyć Patricka Troughtona jako Drugiego Doktora oraz jego antagonistę, Ramona Salamandera i towarzyszy – Jamiego (Frazer Hines) oraz Victorię (Deborah Waitling). Na Ziemi w niedalekiej przyszłości Doktor oraz jego towarzysze znajdują się w centrum intrygi za sprawą osobliwego podobieństwa bohatera do XXI-wiecznego niedoszłego dyktatora, Salamandera. Dyktator ten został ogłoszony „sklepikarzem świata” za wysiłki mające na celu zakończenie światowego głodu, lecz dlaczego jego rywale znikają? Jak mógł przewidzieć tak wiele katastrof naturalnych?  Doktor musi odkryć motywy Salamandra zanim ten przejmie władzę nad światem.

The Web of Fear

Ekipy odpowiedzialne za rekonstrukcję odrestaurowały odcinki 1, 2, 4 i 5 z oryginalnej czarno-białej taśmy z lat 60-tych, a następnie klatka po klatce nadały odcinkom fantastyczną jakość. Epizod 3 został odtworzony dzięki ścieżce dźwiękowej i fotosom. Historia pochodzi z 1968 roku. Stanowi ona kontynuację przygody z odcinka „The Abominable Snowmen” [przyp. Souffle Agent].

W obsadzie znajdziemy Patricka Troughtona, Frazera Hinesa oraz Deborah Watling. Historia wprowadza postać pułkownika Lethbridge-Stewarta (znanego później jako Brygadier) granego przez Nicholasa Courtney’a. TARDIS ledwo unika zostania złapaną przez substancję przypominającą pajączynę w przestrzeni kosmicznej.  Pojawia się w londyńskim metrze, którego tunele zostały opanowane przez przez niby-pajęczą sieć oraz Yeti, robota Wielkiej Inteligencji. Podróżnicy w czasie odkrywają, że kryzys rozpoczął się z chwilą, gdy profesor Travers przypadkowo reaktywował jednego z Yeti, dając Wielkiej Inteligencji możliwość ponownego ataku. Podróżnicy pracują razem z armią, by pokonać obce zagrożenie, utrudnione jednakże przez zdrajcę, który uległ wpływon Wielkiej Inteligencji.  Celem Inteligencji jest „wyssanie” umysłu Drugiego Doktora. Doktor sabotuje urządzenie, które Inteligencja chce wykorzystać, by samemu „wyssać” jej umysł, lecz zostaje uratowany przez przyjaciół zanim doprowadzi swój plan do skutku. Inteligencja zostaje odepchnięta w kosmos, a Doktor z towarzyszami odchodzą, zostawiając cały bałagan do posprzątania armii.

źródło: doctorwhotv.co.uk

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *