Poznaliśmy tytuł i opis wiosennego odcinka!

Jesteśmy już po premierze odcinka noworocznego, po którym zobaczyliśmy zwiastun nowego odcinka, którego tytuł brzmi Legend of the Sea Devils. Roboczo tłumaczymy to jako

Legenda Morskich Diabłów

Tak jest, Morskie Diabły, które po raz pierwszy zobaczyliśmy w erze Trzeciego w odcinku The Sea Devils! Oznacza to, że Morskie Diabły pojawią się w serialu po raz pierwszy od 1984 roku, kiedy to pojawiły się w odcinku Warriors of the Deep, nie licząc drobnych cameo w „Jedenastej godzinie” i „Dzieciach spoza Czasu” w formie wspomnień. Będzie to też trzeci odcinek, w którym będą odgrywać większą rolę od czasu swojego debiutu.

W przeciwieństwie do Sylurian, którzy zostali znacznie przeprojektowani na potrzeby New Who, wygląda na to, że klasyczny wygląd Morskich Diabłów zostanie mniej więcej zachowany, jednak odpowiednio dostosowany, by umożliwić odpowiednio realistyczną ekspresję.

Mamy także pierwszy wstępny opis odcinka:

W „Legendzie Morskich Diabłów” Doktor (Jodie Whittaker), Yaz (Mandip Gill) i Dan (John Bishop) znajdą się w XIX-wiecznych Chinach, gdzie mała przybrzeżna wioska jest zagrożona – przez zarówno przerażającą królową piratów, Madame Ching (Crystal Yu) i potworną obcą siłę, którą niechcący ona uwalnia. Czy Doktor, Yaz i Dan wyjdą cało z tej zawadiackiej bitwy z Morskimi Diabłami, by ocalić planetę?

Mamy także pierwsze zdjęcia z odcinka:

 

Potwierdzają się zatem plotki o odcinku z piratami i XIX-wiecznych Chinach. Zainteresowani?

Dajcie znać jak wrażenia z odcinka noworocznego na Facebookowej grupie i na Discordzie. Zapraszamy!

Źródło:BBC i Radio Times


„Legenda Morskich Diabłów” będzie miała premierę na wiosnę (być może okolice Wielkanocy).Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *