Free Comic Book Day: Ruth otrzyma darmowy komiks

Ogłoszono wczoraj ciekawą premierę… W ramach Free Comic Book Day otrzymamy komiks z Doktor Ruth od Titana! Twórczyniami będą dobrze znane z titanowych przygód Trzynastej (m.in. komiks, w którym pojawiają się nadchodzące w serialu Morskie Diabły) Jody Houser oraz rysowniczka Roberta Ingranata. Okładka prezentuje się następująco:

 

Free Comic Day okładka z Ruth
 
Oto opis:
Epicka przygoda z podróżującą Władczynią Czasu to wydanie, które stanowi wprowadzenie do nowej, wybuchowej fabuły, która ujawnia bardzo wczesne lata Doktora i rozpocznie się w maju 2022 roku. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się w opowieści „Doctor Who”, która jest spoza tego wszechświata!

Komiks będzie ekskluzywny dla wydarzenia, które będzie mieć miejsce 7 maja. Sam komiks zaś będzie można kupić w sklepach już wcześniej, 20 kwietnia. Free Comic Book Day to coroczne wydarzenie, które odbywa się w pierwszą sobotę maja odbywające się już od 20 lat, które ma promować czytanie komiksów twórców Ameryki Północnej oraz komiksów w ogóle. Tegoroczny Free Comic Book Day to nie pierwszy raz, gdy komiksy „Doctor Who” są rozdawane za darmo – miało to wcześniej miejsce w latach 2015-2019, wydane wówczas komiksy zawierają przygody różnych doktorów z wyjątkiem ostatniego, w którym mamy wyłącznie Trzynastą.  W wydarzeniu biorą udział sklepy stacjonarne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na szczęście jednak część z komiksów ukazała się także w wersji elektronicznej i możecie je znaleźć np. na comiXology. Trzymamy więc kciuki, by także przygody Ruth były tam dostępne.

Komiks znajdziecie tutaj, gdy już będzie dostępny na Free Comic Book Day. Tutaj natomiast możecie zobaczyć, jakie jeszcze komiksy zapowiedziano na ten rok (a będą to m.in Spiderman Venom, Stranger Things czy Bloodborne)

Cieszycie się, że Ruth dostanie swój pierwszy komiks? I to za darmo :)

Źródło: freecomicbookday.comFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *