Powrót Lucie Miller w nowym słuchowisku Big Finish

Przed paroma dniami Big Finish ogłosiło powrót Sheridan Smith i Paula McGanna w serii słuchowisk The Further Adventures of Lucie Miller. Już w lipcu 2019 roku będziemy mogli posłuchać nowych przygód Ósmego Doktora i Lucie. Premiera ta zbiegnie się w czasie z obchodami dwudziestolecia doktorowych słuchowisk od Big Finish. Zestaw będzie składał się z czterech historii. Można go zamówić już teraz w przedsprzedaży (tutaj).

Dla przypomnienia, po raz pierwszy postać grana przez Sheridan Smith pojawiła się w 2006 roku w historii Blood of the Daleks (koprodukcja Big Finish i BBC 7). „Zuchwała dziewczyna z północy” została zmuszona do współpracy z Doktorem jako osoba objęta galaktycznym programem ochrony świadków. Jednak pod koniec pierwszej serii pomiędzy Lucie i Doktorem zawiązała się mocna więź przyjaźni i od tej pory bohaterka na stałe podróżowała z Władcą Czasu.

Nicholas Briggs, producent wykonawczy Big Finish, stwierdził:

Zawsze myśleliśmy o powrocie Lucie. Pozwoliliśmy jej odejść tylko dlatego, że widzieliśmy,  jak mocno zaczęła się rozwijać kariera Sheridan. Dzięki producentowi Big Finish, Ianowi Atkinsowi, udało nam się sprowadzić ją z powrotem, by nagrać dwa krótkie jednogłosowe nagrania. W ten sposób odkryliśmy, że Sheridan wyrażała gorącą chęć, by powrócić jako Lucie. W związku z tym scenarzysta i twórca postaci Alan Barnes, producent Scott Handcock i ja przystąpiliśmy do pracy nad audycją The Further Adventures of Lucie Miller.

By nie zrujnować tak dramatycznego i przejmującego momentu, jakim było odejście Lucie w historii To The Death, każda z opisanych tutaj przygód będzie miała miejsce pomiędzy pierwszą a drugą serią przygód Ósmego Doktora. Briggs, reżyser ostatniej historii Lucie, jasno określił, że:

Nigdy nie ukrywałem, że nie chcę zmieniać nieodwracalności sposobu, w jaki odeszła Lucie. To byłoby czymś w rodzaju oszustwa i zmniejszyłoby emocjonalny wydźwięk tego, co zrobiliśmy. Tak więc od zawsze moim planem był powrót do tej postaci z wcześniejszego okresu przygód z Ósmym Doktorem. Zwykle w ten sposób postępujemy z każdą parą klasyczny towarzysz-Doktor, więc czemu mielibyśmy tego nie zrobić i tym razem?

Sheridan Smith oraz Paul McGann są bardzo zajętymi osobami. Na szczęście dzięki skutecznym zabiegom producenta Scotta Handcocka udało się doprowadzić cały projekt do końca.

Zajęło nam półtora roku zorganizowanie wszystkiego tak, by oboje mogli nagrywać razem. Ale warto było czekać. Bez problemu wślizgnęli się w starą dynamikę, dzięki czemu słuchanie tych nowych historii to prawdziwa przyjemność!

Słuchowisko The Further Adventures of Lucie Miller będzie składać się z czterech części:

  • The Dalek Trap autorstwa Nicholasa Briggsa
  • The Revolution Game napisana przez Alice Cavender
  • The House on the Edge of Chaos Eddiego Robsona
  • Island of the Fendahl Alana Barnesa

O tym, czy  faktycznie warto będzie czekać, przekonamy się już w lipcu. A czy wy też tęskniliście za tym duetem?

Źródło Blogtor WhoSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Powrót Lucie Miller w nowym słuchowisku Big Finish

  1. „By nie zrujnować tak dramatycznego i przejmującego momentu, jakim było odejście Lucie w historii To The Death, każda z opisanych tutaj przygód będzie miała miejsce pomiędzy pierwszą a drugą serią przygód Ósmego Doktora. Briggs, reżyser ostatniej historii Lucie, jasno określił, że:

    Nigdy nie ukrywałem, że nie chcę zmieniać nieodwracalności sposobu, w jaki odeszła Lucie. To byłoby czymś w rodzaju oszustwa i zmniejszyłoby emocjonalny wydźwięk tego, co zrobiliśmy. Tak więc od zawsze moim planem był powrót do tej postaci z wcześniejszego okresu przygód z Ósmym Doktorem. Zwykle w ten sposób postępujemy z każdą parą klasyczny towarzysz-Doktor, więc czemu mielibyśmy tego nie zrobić i tym razem?”

    JAKA ULGA, bo już mi serce stanęło… W słuchowiskach bym nie zniosła takiego moffacizmu… <3 Lucie Miller <3 Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *