Powrót do przeszłości w nowej serii?

Dzięki fanom napływa coraz więcej potencjalnych informacji odnośnie odcinków nadchodzącej serii.

Tym razem informacja dotyczy powrotu jednego z dawnych przeciwników Doktora. Jak wiemy od czytelnika portalu Kasterborous, Craiga Turtona, z walijskiej wystawy The Doctor Who Experience w Cardiff zniknął kostium Skaldaka Lodowego Wojownika, którego znamy z odcinka zatytułowanego Zimna wojna („Cold War”). Kostium został zastąpiony przez krótką notatkę, według której ma zostać wykorzystany w celach filmowych.

Zawsze można powiedzieć, że jedna jaskółka wiosny nie czyni i pewnie to jakaś pomyłka, gdyby nie dalsze słowa Craiga:

Kilkanaście miesięcy temu wpadłem na Marka Gatissa (mamy wspólnych znajomych) w pubie na Oxford Street. Zapytałem go wówczas jaką historię najchętniej by napisał w najbliższym czasie, na co dostałem odpowiedź, że zawsze chciał rozwinąć wątki Peladonu i Lodowych Wojowników.

Warto pamiętać, że ostatnie klasyczne historie, w których pojawili się Lodowi Wojownicy należały do Trzeciego Doktora, a chodzi oczywiście o Klątwę Peladonu („The Curse of Peladon”) i Potwora z Peladonu („The Monster of Peladon”).

Szczerze mówiąc, powrót do planet w przeszłości odwiedzanych przez Doktora wydaje mi się całkiem ciekawym posunięciem. Mieliśmy już powtórne wizyty na Skaro i Gallifrey, a co powiecie na wycieczkę na Peladon?

Źródło: KasterborousKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Powrót do przeszłości w nowej serii?

  1. Nie spodziewałem się, że Lodowi wojownicy odeszli w erze trzeciego Doktora, ale bardzo bym się ucieszył z powrotu Doktora na Peladon. Curse of Peladon wyjątkowo mi się podobał

  2. Dla mnie to super pomysl – tak wiele watkow zostalo porzuconych, a dla „nowych” – nie znajacych Classic Who moze to byc super zacheta do poznania klasycznych historii :)

  3. Nie podoba mi się ten pomysł. Nie lubię nawiązań do klasycznych odcinków. Mało kto je miał okazję obejrzeć bo niby jak? W telewizji ich nie ma, w internecie ciężko znaleźć i niska jakość. Poza tym w newwho mają być poruszane nowe wątki, bo to restart serii.

    1. Myślę, że jednak trochę osób oglądało. Nie bez przyczyny ostatnimi czasy było tak dużo nawiązań do Classic Who. W odcinku rocznicowym było i o tym, że Doktor wciąż jest oficjalnie pracownikiem UNITu, w sezonie 7 i 8 była Kate Stewart oraz w finale 8 serii salut Brygadierowi. Myślę, że duża część brytyjskiej fanbazy jednak oglądała klasyczne serie, pewnie wielu fanów z innych krajów również.

      W pewnym sensie duża część New Who zawsze była tworzona przez nawiązania do klasycznych serii, ale tego rodzaju, żeby nowi widzowie nie byli zagubieni. Zarówno Dalekowie, Cybermani, Sontaranie, Lodowi Wojownicy (przecież w sezonie 7b się pojawił), Sarah-Jane w pierwszych sezonach, to wszystko nawiązania do klasycznych serii, które zdobywały serca fanów.

  4. fajny pomysł może ktos zrobiłby ciąg felietonów po clasic who i przeciwnikach doctora oczywiście klasycznych. ba jak na przykład nie znam kim jest rani,cały valeyard,pierwsze historie z wielką inteligencją jak doctor ich poznał spodkał. itp prosze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *