Potwory nowymi bohaterami książek z Whoniversum

W okolicach świąt Bożego Narodzenia BBC Books wyda nową książkę, której bohaterami będą potwory ze świata Doctor Who. Twelve Angels Weeping będzie zawierało dwanaście krótkich historii napisanych przez  Dave’a Ruddena, w każdej z nich pojawią się najbardziej znani i przerażający kosmici zmagający się z problemami w świątecznej otoczce.

Będziemy mogli przeczytać o Oodach, Cybermenach i oczywiście Dalekach. Książka opisywana jest jako „idealna do dzielenia się nią, gdy zimowe noce dają się we znaki”.

Potwory staną się bohaterami świątecznych opowiadań

A tak prezentuje się oficjalny opis książki:

Opierając się na wyliczankowym stylu piosenki Twelve Days of Christmas, każda historia zawiera innego wroga przedstawionego z nowej i interesującej perspektywy. Od mrocznych fabuł, przez śmiałe napady, do tragedii tego, co kryje się za maską każdego Cybermena.

Idealna do dzielenia się, gdy zimowe noce dają się we znaki. Twelve Angels Weeping obiecuje straszyć i zafascynować zarówno starych, jak i nowych fanów Doctor Who.

Dave Rudden wypowiedział się na temat swojej nowej publikacji:

Doctor Who jest serialem, przez który chciałem zostać scenarzystą, inspirował mnie i przerażał w równym stopniu. Oddanie mi w ręce najbardziej ekscytującego i pokręconego panteonu fikcyjnych potworów jest dla mnie zaszczytem, jak i wyzwaniem. Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę podzielić się wizją tych kosmitów z fanami i nowymi czytelnikami.

Twelve Angels Weeping zostanie wydane 11 listopada, będzie kosztować 12,99 £ (około 60 zł) i możecie je kupić TUTAJ. Warto wspomnieć o tym, że możliwa jest wysyłka tej książki do Polski. Jest jeszcze trochę czasu, żeby zastanowić się nad kupnem jej dla swojej rodziny lub przyjaciół z obsesją na punkcie Doctor Who (chyba że mają mniej niż 9 lat – jest trochę straszna!).

Skusicie się na jej zakup?

Źródło: RadioTimesGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who