Carole Ann Ford dołącza do Davida Bradleya w produkcji Big Finish

David Bradley powróci do roli Pierwszego Doktora w trzeciej serii The First Doctor Adventures od Big Finish. Premiera słuchowiska odbędzie się w styczniu 2019 roku. Oprócz Claudii Grant (Susan), Jamiego Glovera (Ian Chesterton) oraz Jemmy Powell (Barbara Wright), u boku Davida Bradleya zagra również Carole Ann Ford – odtwórczyni roli Susan Foreman w odcinkach Classic Who. Na chwilę obecną wiadomo, że zagra tajemniczą „kobietę”.

Co ciekawe, David Bradley nie zauważył nazwiska Carole Ann Ford na froncie scenariusza, więc kiedy wspomniana aktorka weszła do studia, ten był bardzo zaskoczony. Producent David Richardson opisuje współpracę z aktorką w ten sposób:

To zawsze przyjemność pracować z Carole. Jest tak otwarcie entuzjastycznie nastawiona do Big Finish, a obecnie rozmawiamy o nowych projektach, w których będziecie mogli ją zobaczyć w przyszłości. Bardzo spodobał mi się pomysł posiadania jej w naszych przygodach Pierwszego Doktora – poznała Davida, Claudię, Jamiego i Jemmę podczas tworzenia filmu telewizyjnego Przygoda w czasie i przestrzeni („An Adventure In Space And Time”).

Zaprezentowano również tytuły dwóch przygód, które czekają Doktora i jego towarzyszy:

1. The Phoenicians (Marc Platt)

2. Tick-Tock World (Guy Adams)

Warto dodać, że w tym miesiącu wyjdzie również The First Doctor Adventures: Volume Two. Poniżej znajdziecie tytuły oraz opisy fabuł poszczególnych przygód z serii drugiej:

1. The Invention of Death (John Dorney)

Po eksperymentalnym locie załoga TARDIS znajduje się w jednym z najdziwniejszych światów, z jakimi kiedykolwiek się zetknęła. Obce życie ma wiele form, a na Ashtallah podróżni przetestują wszystkie swoje uprzedzenia. Jednak ten świat ma zamiar dokonać odkrycia i może to oznaczać koniec wszystkiego.

2. The Barbarians and the Samurai (Andrew Smith)

W XIX-wiecznej Japonii ludzie z Zachodu są zakazani. Gdy TARDIS ląduje w pobliżu zamku lorda Mamoru, samurajowie daimyo (w feudalnej Japonii jedni z wielkich panów, którzy byli wasalami szoguna – przyp. red.) natrafiają na trop podróżników. Odkrywając sekrety na dworze i zdradę w szeregach, Doktor oraz jego towarzysze zostają wciągnięci w intrygę. Gdy bitwa się zacznie, znajdą się w samym jej środku.

The First Doctor Adventures będzie dostępne w przedsprzedaży w cenach: 23 £ CD lub  20 £ pobranie ze strony Big Finish. Przygody Pierwszego Doktora możemy zakupić również w pakiecie z serią pierwszą oraz drugą za kolejno: 68 £ lub 60 £.

Cieszycie się na powrót Pierwszego Doktora? Chcielibyście znów zobaczyć Davida Bradleya na ekranie?

Źródło: DoctorWhoTVIntrowertyczny pracoholik, dla którego „Doctor Who” jest ucieczką od szarej rzeczywistości. Miłośnik kawy, kina oraz komiksów. Whoviańskie serce oddał Dwunastemu, a duszę Ósmemu Doktorowi. Po godzinach wielki fan twórczości Davida Lyncha i Denisa Villeneuve'a. Od niedawna z wypiekami na twarzy zgłębia również fascynujące uniwersum „Transformers”.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Carole Ann Ford dołącza do Davida Bradleya w produkcji Big Finish

  1. Kiedy w koncu zaprosza ja do serialu? Goscinnie, chociaz na chwile, ale pojawienie sie pierwszej towarzyszki ever i to jeszcze granej przez oryginalna aktorke to przeciez bylaby mega sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *