Escape room ze świata Doctor Who

Jeżeli samo oglądanie serialu nie wywołuje u was wystarczającej immersji, to mamy dobre wiadomości. BBC ogłosiło, że w Wielkiej Brytanii powstanie doktorowy, interaktywny escape room.

Fani będą mogli wypróbować tą atrakcję już od grudnia 2018 roku w Escape Hunt Bristol, następnie escape room przywędruje do Birmingham, Leeds, Oxfordu i Reading na początku 2019 roku.

W tej chwili nie mamy żadnych informacji na temat tego, jak taki escape room mógłby wyglądać i działać ani jak ma być połączony z Doctor Who. Prawdopodobnie może zostać użyta TARDIS lub dwie. Zainteresowani mogą już się zarejestrować na stronie Escape Hunt dostępnej pod TYM adresem.

Mat Wray, reżyser BBC Studios Live Entertainment, powiedział:

Od dłuższego czasu naszą ambicją było stworzenie escape roomów inspirowanych światem Doctor Who. Naszym głównym zadaniem, tutaj, w BBC Studios, jest ciągłe zadowalanie fanów produktami naszych marek. Wydaje mi się, że ogłoszenie sześciu interaktywnych gier rozmieszczonych w całym kraju jest bardzo ekscytujące dla fanów.

Richard Harpham, Dyrektor Generalny Escape Hunt, dodał:

Po sukcesie naszych oryginalnych gier Escape Hunt jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z BBC Studios, by stworzyć escape room ze świata Doctor Who.

Przyjście do Escape Hunt to przede wszystkim doświadczanie nowych światów. Taka siła science fiction jest nam bardzo potrzebna w naszej strategii marketingowej. Doctor Who reprezentuje bardzo brytyjską mieszankę przygody z akcją, ma również lojalne i zaangażowane grono fanów w każdym pokoleniu.

Oczekujemy z niecierpliwością na przeniesienie serialu do prawdziwego życia. To pierwsza taka gra Escape Hunt w Wielkiej Brytanii.

Jeżeli ta informacja obudziła w was głód na różne doktorowe atrakcje, miejcie oczy szeroko otwarte. BBC Studios podobno pracuje nad „mnóstwem atrakcji, zajęć i doświadczeń”, o których prawdopodobnie dowiemy się w najbliższych miesiącach lub latach.

Wychodzi na to, że zwykłe oglądanie serialu jest już zbyt passé.

Źródło: RadioTimesGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Escape room ze świata Doctor Who

  1. Świetnie! W momencie, gdy nie mamy już Doctor Who Experience, to przynajmniej powstaną doktorowe escape roomy – będzie pretekst do odwiedzenia Wielkiej Brytanii :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *