Postacie historyczne w Spyfall Part Two

Docierają do nas kolejne informacje dotyczące nadchodzącego odcinka – Spyfall Part Two (trailery i zapowiedź odcinka można zobaczyć tutaj). W magazynie Radio Times opublikowano listę obsady gościnnej występującej w tym odcinku.

Oprócz głównej obsady: Jodie Whittaker, Bradleya Walsha, Mandip Gill i Tosina Cole’a, w odcinku pojawią się aktorzy odgrywający role trzech znanych postaci historycznych.

Noor Inyat Khan – Aurora Marion

Inayat Khan służyła w Women’s Auxiliary Air Force (służbie pomocniczej RAF-u), gdzie została przeszkolona jako radiooperatorka. Mówiła również biegle po francusku. Jako agentka SOE (Kierownictwa Operacji Specjalnych) stała się pierwszą radiotelegrafistką wysłaną z Wielkiej Brytanii do okupowanej Francji w celu wsparcia francuskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Khan jest również pierwszą brytyjską muzułmańską bohaterką wojenną.
Część odcinka będzie mieć miejsce w Paryżu w 1943 roku.

Charles Babbage – Mark Dexter

Babbage był brytyjskim erudytą, matematykiem, filozofem, wynalazcą i inżynierem mechanikiem. Przypisuje się mu wynalezienie pierwszego mechanicznego komputera, które to ostatecznie doprowadziło do powstania bardziej złożonych projektów elektronicznych. Wszystkie niezbędne idee z współczesnych komputerów można znaleźć w maszynie analitycznej Babbage’a.

Mark Dexter pojawił się już kiedyś w serialu – zagrał ojca Charlotte Lux w dwóch odcinkach 4 serii: Cisza w bibliotece („Silence in the Library”) i Las zmarłych („Forest of the Dead”).

Ada Lovelace – Sylvie Briggs

Lovelace była brytyjską matematyczką i pisarką, znaną głównie z pracy nad maszyną analityczną Charlesa Babbage’a. Jako pierwsza rozpoznała, że ​​zastosowania maszyny wykraczają poza same obliczenia. Opublikowała również pierwszy algorytm przeznaczony do realizacji urządzenia tego typu. Była również córką Lorda Byrona – poety, który podobno ma pojawić się w ósmym odcinku 12 serii.

W magazynie zamieszczony został również opis odcinka Spyfall Part Two:

Po absolutnie ogromnym cliffhangerze pod koniec poprzedniego odcinka, fani mogą się zastanawiać, jak Doktor i jej rodzinka mogliby stanąć na nogi.

Ale w nadciągającej przygodzie, to jest właśnie to, co zamierzają zrobić. Władca Czasu i jej drużyna zmierzą się z niesamowicie zabójczym sojuszem i spróbują uciec z szatańskich pułapek w ostatniej próbie ocalenia ludzkości.

Po jasnym i pełnym akcji pierwszym odcinku, ten odcinek będzie bardziej mroczny i nastrojowy, zarówno wizualnie, jak i brzmieniowo, ożywiony przez znanego z The Bay’s Lee Lee Havena Jonesa i napisany przez Chrisa Chibnalla. I nie martwicie się – nawet po pierwszym odcinku czeka na was jeszcze kilka świetnych niespodzianek…

W Spyfall, Part Two pojawią się również aktorzy grający rodzinę Yaz:

Najia Khan – Shobna Gulati
Hakim Khan – Ravin J Ganatra
Sonya Khan – Bhavnisha Parma

Oprócz znanych już postaci i aktorów, według Radio Times w odcinku pojawią się również następujące osoby:

Matka Daniela Bartona – Blanche Williams
Perkins – Kenneth Jay
Wynalazca – Andrew Piper
Pracownik lotniska – Tom Ashley

Spyfall Part Two zostanie wyemitowana już w niedzielę, 5 stycznia o godzinie 20:00 czasu polskiego w BBC One. W Polsce premiera 12 serii będzie 12 stycznia o godzinie 20:35. a premiera tego odcinka już 19 stycznia.

Znacie te postacie historyczne? Jakie jeszcze postacie powinny pojawić się w serialu?

Źródło: Cultbox.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *