Nowa postać w Doctor Who zostanie nazwana imieniem zmarłego fana

Nadchodzący odcinek, Fugitive of the Judoon, zanosi się na energiczną, pełną akcji historię skupiającą się na nosorożcowatych kosmitach oraz tajemnicach – ale będzie również wzruszający. Zostało bowiem ujawnione, że odcinek subtelnie odda hołd zmarłemu fanowi Doctor Who, producentowi online oraz okazjonalnemu organizatorowi konwentów, Paulowi Condonowi, poprzez nazwanie jednego z ważniejszych bohaterów jego imieniem.

 

Dowódca Judoonów jest w tym odcinku wymieniony w napisach końcowych jako Pol-Kon-Don, wyraźnie nawiązując do imienia Condona. To wszystko zasługa showrunnera Chrisa Chibnalla, który znał się z Condonem przez ponad trzydzieści lat i po jego śmierci w zeszłym roku złożył mu hołd w numerze Doctor Who Magazine.

Wielu przyjaciół oraz dawnych współpracowników Condona wypowiedziało się na temat hołdu w odcinku, uznając ten sposób za idealne uhonorowanie go.

TWEET Rayner @GirlFromBlupo

O mój Boże, Pol Con Don. Wypłakałam kałużę. Totalnie *niesamowicie*. (Dla tych, którzy nie widzą – Paul Condon, jeden z najwspanialszych ludzi, a dla mnie osoba, której wiele zawdzięczam, umarł w zeszłym roku, a teraz nazwano jego imieniem potwora w Doctor Who. Po prostu wow.)

TWEET Andydrewz @Andydrewz
Ledwo go znałem, nie licząc kilku przyjacielskich rozmów, ale po mojej twarzy spłynęła łza. Prosty, uroczy gest.
TWEET Phil Newman @philnewmandsign
Czy to nie fantastyczne?  Wspaniały gest, unieśmiertelnienie go w serialu, który tak kochał.
TWEET Jac Rayner@GirlFromBlupo

I niesamowicie się śmiał!

TWEET Ange of the North @vodkaangel22
To wspaniałe. Naprawdę pasujący do Paula Condona hołd.
TWEET David Who? @DavidTintin96
Przywódca Judoonów będzie nazwany Pol-Con-Don w hołdzie dla jednego z największych fanów #DoctorWho, Paula Condona, który zmarł w zeszłym roku. Był niezwykle znany i kochany wśród angielskojęzycznych Whovian, zorganizował kilkanaście konwentów fanów Doctor Who i był DJem [konwentu] Gallifrey One.

Źródło: RadioTimesChaotycznie neutralny dzieciak z zamiłowaniem do herbaty, fioletu, zabaw ogniem oraz rozmaitych tworów popkultury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *