Nowe wydanie „The Essential Guide”

Doctor Who: The Essential Guide to wydawany od 2014 przewodnik po świecie przedstawionym w serialu. Każdy numer dotyczy innego aspektu przygód Doktor – niektóre skupiają się na konkretnym typie przeciwników, inne na najlepszych odcinkach z różnych sezonów, ale o wspólnym wątku przewodnim. Do tej pory ukazało się 15 kolejno numerowanych tomów (16. w przygotowaniu) oraz 3 tomy specjalne. Tematy przedstawione w przewodnikach to:

 1.  Cybermen
 2.  The TARDIS
 3.  Alien Worlds
 4.  The Master
 5.  Monsters
 6.  Davros & Other Villains
 7.  Time Lords
 8.  Adventures in History
 9. Invasions of Earth
 10. Robots
 11. Adventures in Space
 12. Time Travel
 13. Science & Technology
 14. Adventures in Space
 15. Relative Dimensions
 16. (w przygotowaniu) Fantasy Worlds

Oprócz wyżej wymienionych zostały wydane: przewodnik na 50 lecie serialu (Doctor Who: Essential Guide to 50 Years of Doctor Who) i przewodnik po inkarnacjach Doktor (Doctor Who: The Essential Guide 12th Doctor Edition). Ten ostatni doczekał się ostatnio aktualizacji (ciśnie mi się na klawiaturę „I’ve had an upgrade” – puszczam w tym momencie oczko do tych, którzy widzieli najnowsze odcinki). W nowym wydaniu zawarte zostały informacje o Trzynastej Doktor i jej przygodach z 11 serii, a także ciekawostki o towarzyszach, wrogach czy regeneracjach TARDIS.

Książkę (w tej jakże cudownej okładce!) można zamawiać w pre-orderze (będzie dostępna w regularnej sprzedaży od 28 maja) na Amazonie – kosztuje 13 funtów.

Źródło: The Doctor Who SiteObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *