„Posłuchaj” z nominacją do Nagrody Brama Stokera

Posłuchaj zostało nominowane do prestiżowej Nagrody Brama Stokera (ang. Bram Stoker Award).

Posłuchaj („Listen”) jest odcinkiem, do którego scenariusz napisał Steven Moffat, a który w tym roku został doceniony przez Horror Writers Association. Nagroda Brama Stokera jest corocznie przyznawana przez to stowarzyszenie za wybitne osiągnięcia literackie w dziedzinie horroru i fantasy, między innymi za najlepszą powieść, poezję lub scenariusz. Do laureatów poprzednich edycji należy zaliczyć na przykład Stephena Kinga, J.K. Rowling czy Neila Gaimana.

Mimo że Posłuchaj jest pierwszym odcinkiem Doktora Who nominowanym do tej nagrody, Steven Moffat bywał już poprzednio doceniany za swoje scenariusze tworzone na potrzeby tego serialu (został nagrodzony nagrodami Hugo i BAFTA).

Przewodnicząca Horror Writers Association – Lisa Morton – oznajmiła, że

tegoroczni nominowani nie tylko stworzyli wyjątkowe utwory, lecz także podnieśli literacką poprzeczkę, jak również znacząco przyczynili się do rozwoju nagradzanych przez nas gatunków.

Nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji zostaną ogłoszone podczas specjalnej ceremonii będącej częścią World Horror Convention, który w tym roku odbędzie się 9 maja w Atlancie. Transmisja z rozdania nagród będzie też dostępna online.

A co Wy sądzicie o tej nominacji? Zapraszamy do komentowania!

Źródło: Horror Writers Association Katarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *