(Podwójny) Tydzień z Big Finish (1-14.08.2016)

Podsumowanie newsów i nowości wydawniczych od Big Finish z ostatnich dwóch tygodni.

Ósmy miesiąc roku zaczął się bardzo dobrze dla fanów słuchowisk – od gorących newsów i mocnych premier.

Już początek sierpnia przyniósł nam premierę szóstego (ostatniego) słuchowiska z serii Torchwood. Made You Look z Eve Myles w roli Gwen Cooper jest już dostępne. „To cię prześladuje. To szepcze. To chce, żebyś się odwrócił. To chce cię widzieć. Ale jeśli to zrobisz… Jeśli to zobaczysz…” – takimi słowami próbuje zachęcić nas Big Finish do kupna tego słuchowiska. Chyba zachęcili. Można to zrobić za 7,99 euro (wersja do ściągnięcia) lub 11,50 euro (za CD). A trailer możecie odsłuchać tutaj.

doom coalition 3Poznaliśmy też trailer długo wyczekiwanego słuchowiska, którego premiera już (albo dopiero) w październiku. Trzecia część serii Doom Coalition z Ósmym Doktorem jest coraz bliżej. Poza Paulem McGannem usłyszymy też Nicolę Walker (Liv Chenka), Hattie Morahan (Helen Sinclair) oraz Alex Kingston jako River Song. W obsadzie pojawi się rodzimy akcent – jednej z postaci głosu udzielać będzie Polka, Kasia Kołeczek. Box składający się z czterech części można już teraz zakupić w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 20 euro (download) lub 23,03 euro (CD). Natomiast tutaj można odsłuchać wspomniany trailer.

Październik przyniesie również premierę kolejnej serii jednego z najpopularniejszych doktorowych spin-offów od Big Finish – ukaże się dwunasta seria słuchowisk Jago & Litefoot. Teraz już wiemy, że będzie ona złożona z czterech historii. Tę pozycję także można kupić w przedsprzedaży za 25 euro (download) lub 34,55 euro (CD).

Kolejny tydzień przyniósł natomiast kolejny trailer słuchowiska, które także premierę będzie miało w październiku. The Memory Bank and Other Stories to zrealizowana w niezbyt często spotykanej formie odsłona głównej serii wydawniczej Big Finish, bo tym razem złożona z czterech historii. Będziemy mogli posłuchać przygód Piątego Doktora (Peter Davison) oraz Turlougha (Mark Strickson), a już teraz można kupić to słuchowisko za 12,99 euro (za wersję do ściągnięcia) lub 17,26 euro (za płytę CD). Natomiast tutaj można odsłuchać jego trailer.

fiesta-of-the-damnedAle żeby nie było, że początek sierpnia to tylko trailery – mamy też premierę. Wyżej pojawiła się zapowiedź październikowego słuchowiska z głównej serii wydawniczej, a już teraz jest dostępne to sierpniowe. Fiesta of the Damned z Siódmym Doktorem (Sylvester McCoy), Ace (Sophie Aldred) i Mel (Bonnie Langford) „pomoże nam poczuć smak prawdziwej Hiszpanii, wyruszyć na Fuertaventurę lub Costa Bravę, znaleźć się w sercu hiszpańskiej wojny domowej”. Słuchowisko jest już dostępne i można je kupić za 12,99 euro (za wersję do ściągnięcia) lub 17,26 euro (za płytę CD). Za darmo natomiast można wysłuchać jego trailer.

To jeszcze nie koniec premier. W ubiegłym tygodniu ukazało się również słuchowisko Casualties of Time będące ósmą odsłoną piątej serii The Fourth Doctor Adventures. Czwarty Doktor wraz z Romaną (Lalla Ward) i K-9 (John Leeson) znajdą się w śmiertelnej pułapce. Warto dodać, że w tym słuchowisku, będącym kontynuacją lipcowego The Pursuit of Time, słyszymy również znanego fanom Toby’ego Hadoke’a oraz Davida Troughtona. Słuchowisko można kupić za 8,99 euro (za ściągnięcie) lub 12,65 euro (za płytę CD). Natomiast tutaj dostępny jest trailer.

Na koniec – ogłoszono, że już wkrótce nadejdzie premiera trzeciej serii słuchowisk The Early Adventures. Będą opowiadały o przygodach Pierwszego Doktora u boku (między innymi) Susan, Iana i Barbary. Seria będzie składać się z czterech części, pierwsza ukaże się już we wrześniu, kolejne w następnych miesiącach. Będą nosić tytuły The Age of Endurance, The Fifth Traveller, The Ravelli Conspiracy oraz The Sontarans. Do pierwszej i drugiej części możemy już odsłuchać trailery. Natomiast wszystkie cztery możemy już zamówić w przedsprzedaży płacąc z każdą 10,99 euro (za ściągnięcie) lub 17,26 euro (za płytę CD).

Trzeba przyznać, że za nami dość obfite dwa tygodnie. Które newsy podobają wam się najbardziej? Piszcie w komentarzach.

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *