Plotka: TARDIS w 13 serii

Uwaga, tekst może zawierać potencjalne spojlery dotyczące 13 serii!

Pojawiły się plotki o możliwym wątku w 13 serii dotyczącym TARDIS. Według doniesień TARDIS choruje i kryształy, które widzimy w pomieszczeniu kontrolnym TARDIS (podpory i główna konsola) są objawami choroby.

Czy kryształy TARDIS w 13 serii będą mieć znaczenie?

Doktor będzie musiała znaleźć sposób, by ocalić TARDIS. Ponoć Trzynasta ma odwiedzić starożytną Gallifrey w poszukiwaniu leku dla TARDIS,  a także próbując dowiedzieć się czegoś o swojej własnej przeszłości.

W tych plotkach może być ziarno prawdy. Zauważyliście, że w ostatnich dwóch seriach TARDIS zdaje się być bardziej zawodna niż zwykle? Wprawdzie spóźnienie się 10 miesięcy w odcinku noworocznym względem przybycia towarzyszy na Ziemię nie jest niczym niezwykłym – wspomnijmy tylko, że w przypadku Amy w „Jedenastej godzinie” spóźnienie trwało latami. Jednak dobitnym dowodem, że coś się dzieje mogłoby być to, że TARDIS potrzebowała aż 4 minut, żeby przenieść się do Japonii z Wielkiej Brytanii, czego wcześniej nie obserwowaliśmy.

Co o tym myślicie?  Na początek pogdybam trochę ja. Według mnie to mógłby być ciekawy story arc w 13 serii, jeśli zostanie dobrze poprowadzony. Czy choroba TARDIS może być jakoś powiązana z wydarzeniami z „Dzieci spoza czasu” ( The Timeless Children), tj. zniszczeniem Gallifrey i ucieczką Mistrza oraz Cybermistrzów? Wreszcie – czy to miałoby bezpośredni wpływ na zachowanie Doktor (w końcu te kryształy mogą mieć jakieś działanie, o którym nie wiemy)?

Również i śrubokręt Trzynastej jest dość kryształkowy; czy zatem to pogorszy również jego działanie? A może jest odwrotnie: to śrubokręt wpłynął jakoś na TARDIS? W końcu Trzynasta zrobiła go z wykorzystaniem technologii Stenzy. Może podobnie jak to jest z Dalekami, korzystanie z ich urządzeń skutkuje swego rodzaju infekcją i powolnym uszkadzaniem technologii niepochodzących od nich. Mogłoby to oznaczać również, że może zobaczylibyśmy wreszcie Imperium Stenza.

Warto zauważyć także, że nie wiemy, co się stało z TARDIS po regeneracji Dwunastego w Trzynastą. Doktor została wyrzucona z TARDIS, a sam wehikuł czasu udał się w bliżej nieokreślone miejsce. Czy to wtedy mogła pojawić się ta choroba? Raczej tak, skoro po wejściu do środka w „Widmowym pomniku” (The Ghost Monument) kryształy były już widoczne. Nie wiemy kiedy dokładnie TARDIS pojawiła się na tamtej planecie – wystarczająco długo, żeby nazwano pojawiający się i znikający obiekt Widmowym Pomnikiem a wieść o nim rozniosła się na dwanaście galaktyk. Wiemy, że Stenza zniszczyli cywilizację, która kiedyś się na tej planecie znajdowała – czy mogli przy okazji uszkodzić jakoś TARDIS w trakcie inwazji lub później, jako skutek wylądowania TARDIS na zniszczonej przez nich planecie? Byłby to kolejny argument za tym, że Stenza mogliby się pojawić w kolejnej serii.

No i pytanie brzmi czy uleczenie TARDIS oznaczałoby zmianę wnętrza w serii 14 lub odcinku świąteczno-noworocznym, co być może wiązałoby się też ze zmianą inkarnacji? W końcu pierwszy potwór ery obecnej Doktor mógłby również zwieńczyć jej erę, jeśli faktycznie Stenza byliby w to zamieszani – świadomie lub przypadkiem. Byłoby to ładne nawiązanie do początków. No i do tej pory w New Who tylko Jedenasty miał dwa różne wnętrza w czasie swojej ery. A jakie jest Wasze zdanie? Podzielcie się z nami w komentarzach lub na grupie na Facebooku – polskich Gallifreyanach.

Źródło: Doctor Who Page oraz TwitterFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *