Alex Kingston chce ponownie wystąpić w „Doctor Who”

Po scenie w odcinku „W ukryciu przed Judoonami” (Fugitive of the Judoon), John Barrowman odnotował bardziej znaczący powrót do serialu w odcinku noworocznym. Wspominamy o nim nieprzypadkowo, ponieważ kolejna gwiazda z przeszłości serialu chciałaby powrócić na nasze ekrany w „Doctor Who” – właśnie u boku kapitana Jacka Harknessa. Alex Kingston powiedziała, że „drzwi do jej TARDIS są zawsze otwarte”, kiedy zapytano ją o możliwy powrót.

Możliwość pracy z Johnem Barrowmanem jest czymś, co szczególnie przemawia do aktorki.

Nagrywałam [dla Big Finish] słuchowisko z Johnem Barrowmanem, ale on nie był fizycznie obecny w pomieszczeniu razem ze mną. Chciałabym zrobić kolejną przygodę z kapitanem Jackiem i to właściwie to taką ekranową razem z Johnem.

Jeśli jednak tęsknicie za profesor Song,  Alex Kingston wróciła do roli River w ósmej serii słuchowisk „The Diary of River Song”, która ma premierę dzisiaj. Aktorka powiedziała:

Tak bardzo podoba mi się granie tej roli a ona [River] pasuje do słuchowisk niesamowicie dobrze. A biorąc pod uwagę, że Big Finish właściwia pracuje nad całą marką Doctor Who od tak dawna, mają doświadczenie. Scenarzyści zaś mogą wykorzystać postaci, światy i przygody, które już się fanom spodobały.

Alex Kingston pamiętnik River song seria 8

W tej serii Alex Kingston spotyka także postać graną przez swoją córkę, Salomą Violettą Haertel. Jest to trzeci raz, gdy ze sobą współpracowały. Alex Kingston zaznacza, że osobiście bardzo cieszyła ją współpraca z córką. Saloma Haertel pojawiła się w sumie (łącznie z najnowszymi) w 4 słuchowiskach o River Song jako Rachel Burrows, syntetyczna dziewczyna wychowana na Ziemi.

Poniżej opis czterech słuchowisk, które wchodzą w skład 8 serii „Pamiętników River Song”:

Oto River i roboty! Profesor River Song jest ekspertką w wielu dziedzinach, ale jej umiejętności techniczne będą sprawdzone w tych spotkaniach z robotycznymi przyjaciółmi i przeciwnikami.

W ciągu tych czterech odcinków River zmierzy się z Mechonoidami w lodowym świecie, spotka K9 w „nowym domu” i pomoże cennej androidowej przyjaciółce odkryć przeznaczenie w gwiazdach…

8.1 Slight Glimpses of Tomorrow, James Goss

River czuje się odpowiedzialna za syntetyczną Rachel, pozostawioną w umierającym świecie. Pokauje jej historię innego świata i uczy obowiązków podróżnika w czasie.

Tylko czy android jest w stanie pojąć, w jaki sposób ewoluują cywilizacje?

8.2 A Brave New World, Tracy Ann Baines

Rachel podjęła decyzję i dołączyła do nowego społeczeństwa na początku jego podróży. Ale nie spodziewała się najgorszych instynktów ludzkości.

Czy po opuszczeniu swej podopiecznej, River zdąży wrócić na czas by ją uratować?

8.3 A Forever Home, Alfie Shaw

River znajduje się w klatce i źle się czuje. Na szczęście jej nowi właściciele są pod ręką, by zaopiekować się nią w jej „nowym domu”.

Ale któremu z nich River może zaufać? Czy robotyczna kotka FE jest tym, na co wygląda? I czy K9 jest wciąż najlepszym przyjacielem River?

8.4 Queen of the Mechonoids, Jonathan Morris

Agenci Kosmicznych Służb Bezpieczeństwa Anya Kingdom i Mark Seven odpowiadają na wezwanie o pomoc i znajdują River Song, władającą miastem Mechonoidów.

Jednak kolejny wstrząs czeka pod lodową powierzchnią planety. Mechonoidy zostały ulepszone i są o krok od wypuszczenia w galaktykę!

Ósmą serię „Pamiętników River Song” możecie zamawiać od dzisiaj na bigfinish.com.

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *