Ile będzie zarabiać Jodie Whittaker?

Jodie Whittaker, która wcieli się w rolę Trzynastej Doktor, przyznała, że zażądała płacy równej swoim poprzednikom. Gdy została zapytana o to, dlaczego to zrobiła, była zaskoczona, że w ogóle ktoś jeszcze dziś zadaje takie pytania.

Nie wyobrażam sobie, że spotkasz dziś kobietę, która nie będzie entuzjastycznie nastawiona do równych zarobków. Jest bardzo ważne, żeby walczyć o równe płace dla kobiet. To trochę szokujące, że wszyscy są zaskoczeni tym, że taką postawę trzeba wspierać.

Dyrektor Generalny BBC, Tony Hall, w ubiegłym roku zapewnił równość płac za rolę Doktora.

Będziemy mieć równość płacy za ten sam wkład pracy.

Oznacza to, że Jodie Whittaker będzie prawdopodobnie zarabiać między 200 a 250 tys. funtów, czyli dokładnie tyle, ile Peter Capaldi na przestrzeni ostatnich trzech lat. Kwota została podana przez BBC, które zostało zobligowane do ujawnienia zarobków wszystkich swoich gwiazd, których wynagrodzenie wynosi ponad 150 tysięcy funtów (pisaliśmy o tym jakiś czas temu). Raport, w którym to uczyniła, uwydatnił kilka przypadków różnic wynagrodzeń między płciami, które BBC chce wyeliminować do 2020 roku.

Źródło: Radio TimesGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *