Nowe słuchowiska o Dziesiątym Doktorze

Już w kwietniu tego roku zostanie wydany zbiór słuchowisk o Dziesiątym Doktorze pod tytułem Tenth Doctor Chronicles z Jacobem Dudmanem w roli narratora oraz Doktora. Każde słuchowisko będzie czymś w rodzaju tradycyjnego audiobooka z dodatkowymi pojedynczymi aktorami w rolach pierwszoplanowych postaci.

Jacob Dudman zasłynął imitacjami głosów Jedenastego oraz Dziesiątego Doktora na swoim kanale YouTube.  Wraz z Jonem Culshawem nagrał również film, w którym odtworzył scenę z Kustoszem z Dnia Doktora („The Day of the Doctor”) z Jonem jako Czwartym oraz Trzecim Doktorem.

Wysiłek włożony w pracę, jaką jest nauka sposobu mówienia aktorów, o której Jacob opowiadał dla The Fan Show bez wątpienia się opłaciła, gdyż dzięki niej Jacob został zatrudniony przez Big Finish jako narrator oraz Doktor zarówno w zapowiedzianym słuchowisku, jak i kolejnym, o Jedenastym Doktorze, o którym na razie brak informacji. Oto próbka jego możliwości:

W Tenth Doctor Chronicles pojawi się jeszcze Jacqueline King w roli matki Donny Noble, a swój debiut w Big Finish zaliczy Michelle Ryan, powracając do roli lady Christiny de Souza z Planety umarłych („Planet of the Dead”). Ponownie powitamy również mieszkańców planety Raxacoricofallapatorius! Do obsady dołączył też Jon Culshaw w nieujawnionej jeszcze roli. Resztę postaci, np. Donnę, będzie w różny sposób imitował Jacob.

Oto okładka i opisy poszczególnych historii:

The Taste of Death (Helen Goldwyn)

Doktor i Rose odpoczywają, otoczeni luksusami w ośrodku na planecie MXQ1 prowadzonym przez sławnych braci Bluestone. Jest tu wszystko: egzotyczne plaże, wielkie sypialnie i fantastyczna kuchnia. Jest  tu także przygotowywany nowy posiłek, za który można by się dać zabić…

Backtrack (Matthew J Elliott)

TARDIS rozbija się, a Martha i Doktor trafiają na pokład statku kosmicznego Best Before zdolnego do podróżowania w czasie. I choć ceny za kurs nie są wygórowane, to podróżnicy w czasie nie mogą wybierać drogi na skróty. Straszliwe siły zostały uwolnione, a umiejętności Marthy zostają poddane próbie, kiedy będzie musiała się zmierzyć z pewnym śmiertelnym przypadkiem. Czas ucieka, katastrofa nadciąga!

Wild Pastures (James Goss)

Dziwne rzeczy dzieją się w domu spokojnej starości o nazwie Dzikie pastwiska. Kiedy Doktor przybywa, by zbadać sprawę, nie spodziewa się, że to właśnie Sylvia mu pomoże. Niedługo potem lądują po uszy w bagnie i muszą potroić wysiłki, by wyjść z tego żywi.

Last Chance (Guy Adams)

Próbując uratować kilka stworzeń przed wyginięciem, Doktor spotyka przypadkiem na afrykańskich równinach swoją starą znajomą – lady Christinę de Souza. Jednak niedługo sami znajdą się na liście zagrożonych wyginięciem…

Co myślicie o Jacobie w roli Doktora? Cieszycie się na powrót starych znajomych?

PATRONITE

Źródło: Big FinishMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *