Opowieści z Nowej Ziemi

Big Finish wyprodukuje słuchowiska osadzone miliardy lat w naszej przyszłości. Mowa tu oczywiście o Nowej Ziemi, którą Doktor kilkakrotnie odwiedzał. Poznamy cztery nowe przygody rozgrywające się na tej planecie.

Doctor Who: Tales from New Earth będzie dziać się w Nowym Nowym Jorku. Miasto już występowało w odcinkach Koniec świata („The End of the World”), Nowa Ziemia (New Earth”Korek („Gridlock”). Główny bohater słuchowisk, Devon Pryce, natknie się na znane, jak i również nieznane twarze.

Po wydarzeniach z Korka senator Hame pracuje nad tym, żeby naprawić planetę. Miasta, lasy i nieba obfitują w różne dziwne i niesamowite gatunki. Niektóre mają swoją genezę na starej Ziemi, a niektóre pojawiły się później, wszystkie jednak ze sobą rywalizują. Teraz stara i potężna siła atakuje Nową Ziemię i wszyscy muszą współpracować, żeby ją powstrzymać.

Osadzona 5 miliardów lat w przyszłość, po końcu świata w roku 5.5/Jabłko/26, Nowa ziemia jest drugą szansą na przetrwanie ludzkości.

Oto opisy odcinków:

Escape from New New York (Roya Gilla)

Devon Pryce całe swoje życie spędził w Nowym Nowym Jorku. Dziecię Gildii Windy dostaje nowe powołanie – od kota.

Senator Hame próbuje odbudować społeczeństwo, żeby było silniejsze dla następnych pokoleń, ktoś jednak staje jej na drodze.

Na Nowej Ziemi pojawia się nowe zagrożenie, praca Devona jest tylko początkiem…

Death in the New Forest (Roland Moore)

Na swojej pierwszej misji przydzielonej przez Senator Hame Devon podróżuje przez kontynenty do Nowego Lasu, żeby poznać tamtejszych ludzi.

Drzewa umierają z nienaturalnych przyczyn. Sadzonka Vale,  z gatunku Drzew Cheemu, pomoże Devonowi rozwikłać zagadkę, co zagraża jej ludowi.

Pomoże im także obcy, stary przyjaciel z Nowej Ziemi… podróżnik znany jako Doktor!

The Skies of New Earth (Paul Morris)

Praca Devona prowadzi go do nieb Nowej Ziemi i unoszącego się miasta New Caelum.

Kosmici wykorzystują w nim nowy projekt energetyczny, więc katastrofa wisi w powietrzu.

Devonowi ponownie pomoże Doktor. Devon zwróci się do Ludzi Ptaków z Nest City i wielkich Solarnych Niedźwiedzi, żeby powstrzymać katastrofę.

Czy ludzie niebios potrafią odstawić na bok swoje urazy na tyle, by uczynić różnicę?

The Cats of New Cairo (Matt Fitton)

Senator Hame zostaje wezwana do Nowego Kairu przez lidera Kotoludzi – Najwyższego Persa, osobę o wielkiej mocy i mądrości, żeby opowiedziała o toku śledztwa.

Przypominające wielbłądy Dromedianie czczą Kotoludzi w cieniach ogromnych Oktaedr i świątyń światła. Hame i Devon odkryją spisek, który zagraża wszystkim na planecie.

Wojna o to, kto kontroluje Nową Ziemię właśnie się zaczyna…

Słuchowisko można zamówić tutaj. Wersja elektroniczna kosztuje 20 funtów, a wersja na płycie CD 23 funty.

Skusicie się na zakup? Przyznacie chyba, że opisy brzmią… co najmniej intrygująco.

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITEGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Opowieści z Nowej Ziemi

  1. Szczerze z trylogii o Nowej ziemi podobał mi się tylko odcinek o korku. Reszta była przeciętna, ale same słuchowiska to dobry pomysł bo to fajna lokacja w świecie DW

    1. Ja się szczerze muszę przyznać, że do tej pory nie wiedziałem że akcja odcinka „Gridlock” się dzieje na Nowej Ziemi. Nie mam pojęcia jak mi to umknęło, ale odcinek fakt był bardzo fajny, chyba mój ulubiony z pośród wszystkich o losach Ziemi w roku ponad 5 miliardowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *