Piąty i szósty odcinek Doctor Who: Przypływ oraz odcinek noworoczny – najnowsze informacje i zdjęcia

Za nami czwarty odcinek obecnej serii. Doktor spotkała Płaczące Anioły w bardzo dramatycznych warunkach. A już w tym tygodniu będzie mieć miejsce premiera Survivors of the Flux, czyli w naszym tłumaczeniu „Ocaleni z Przypływu”.

Dla przypomnienia zamieszczamy opis tego odcinka:

Podczas, gdy siły zła rosną w siłę, Doktor, Yaz i Dan mierzą się z niebezpiecznymi podróżami i przeszkodami pozornie nie do pokonania w misji o przetrwanie.

Znamy już także kolejnych aktorów, których zobaczymy w odcinku (część znaliśmy już wcześniej).  Oto, kogo zobaczymy poza Jodie Whittaker, Mandip Gill i Johnem Bishopem:

Kevin McNally jako profesor Jericho

Sam Spruell i Rochenda Sandall jako Rój i Błękitna

Thaddea Graham i Jacob Anderson jako Bel i Vinder

Craige Els jako Karvanista

Craig Parkinson jako Prentis/Wielki Wąż (Grand Serpent)

Robert Bathurst jako Farquhar, nie wiemy o tej postaci nic

Jemma Regrave jako Kate Lethbridge-Stewart, szefowa UNIT-u


Barbara Flynn jako tajemnicza Awsok, którą Doktor spotkała w trzecim odcinku

Silas Carson – wprawdzie nie jest wymieniony w obsadzie, ale jest na liście obsady ostatniego odcinka. Grał już Oodów przeszłości (użyczał im głosu), a ponieważ w zwiastunie widzieliśmy Ooda, to na pewno będzie grany przez tego aktora.  Co ciekawe, wygląda na to, że ten Ood znajduje się w tym samym miejscu, co Awsok.

Nadia Albina jako Diane Curtis, obecnie uwięziona wewnątrz Pasażera

Jonathan Watson jako komandor Stenck. Widzieliśmy go już w roli komandorów Skaaka i Rinskawa, co oznacza, że Sontaranie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa (zgodnie z obietnicą). Nie dysponujemy zdjęciem tej postaci na chwilę obecną.

Steve Oram jako Joseph Williamson. Czy wreszcie wyjaśni się tajemnica, która za nim stoi?

Nicholas Blane jako Millington. Nie posiadamy zdjęcia tej postaci.

Kammy Darweish jako Kumar, wyglądu ten postaci także nie znamy.

George Caple jako Alfie. Tej postaci także zdjęcia nie mamy.

Na TV Zone pojawiła się także galeria 15 nowych zdjęć z najbliższego odcinka.

Jak widać po tych zdjęciach, najpewniej Yaz, Dan i Jericho spotkają Williamsona – najpewniej dotrą do niego z grobowców, w których chowały się wcześniej Anioły (jeśli nie zmienili miejsca pobytu). Czy ten wątek wreszcie się wyjaśni? Kim jest Williamson? Czy może on być powiązany z Dywizją?


Potwierdził się także przeciek tytułu ostatniego odcinka, The Vanquishers. Roboczo tłumaczymy ten tytuł jako:

Rozdział szósty: Zwycięzcy

Znamy też opis odcinka:

W finałowym, epickim rozdziale opowieści o Przypływie, cała nadzieja przepadła. Zapanowały siły ciemności. Ale gdy potwory wygrały, na kogo można liczyć, by ocalił wszechświat?

Znamy również listę obsady ostatniego, finałowego odcinka, czyli „Zwycięzców” (Vanquishers). Jest ona obszerna, więc można się spodziewać zakończenia większości wątków, które śledziliśmy przez wszystkie poprzednie odcinki. Oto, kogo zobaczymy lub usłyszymy (poza Doktor, Yaz i Danem):

Kevin McNally: profesor Jericho
Sam Spruell: Rój
Rochenda Sandall: Błękitna
Jonny Mathers: Pasażer
Nadia Albina: Diana Curtis
Thaddea Graham: Bel
Jacob Anderson: Vinder
Craig Parkinson: Wielki Wąż
Steve Oram: Joseph Williamson
Craige Els: Karvanista
Annabel Scholey: Claire Brown
Silas Carson: najpewniej Ood
Sonny Walker: mieszkaniec Liverpoolu (zdjęcie aktora poniżej)

Jonathan Watson i Dan Starky także się pojawią, zapewne jako Sontaranie. Simon Carew z kolei grał różnych kosmitów, ale najczęściej Cybermenów – można się spodziewać ich powrotu. W finale wróci także Nicholas Briggs, czyli głos Daleków i Cybermenów.

Na liście brakuje jednak Barbary Flynn. Oczywiście to, że nie ma jej na liście, nie znaczy, że Awsok się nie pojawi, ale… może to oznaczać że jej wątek w tej serii już nie wróci. Trzynasta zajmie się Ravagerami, a z Awsok zmierzy się na przykład w odcinku regeneracyjnym?


Zaczęliśmy poznawać także pierwsze szczegóły na temat odcinka noworocznego. Oto plakat tego odcinka:

W odcinku noworocznym gościnnie wystąpią Aisling Bea (This Way Up,”Życie z samym sobą”, Quiz), Adjani Salmon (Dreaming Whilst Black, Enterprice) oraz Pauline McLynn („Ojciec Ted”, „Niepokorni”).

Opis odcinka jest następujący:

Sarah (Aislinb Bea) posiada i prowadzi magazyn/przechowalnię ELF, zaś Nick odwiedza (Adjani Salmon) jest klientem, który odwiedza swój boks w każdy Nowy Rok. W tym roku jednak, ta noc okazuje się być nieco inna niż planowali…

Wygląda na to, że zniszczenia w TARDIS spowodowane przez Przypływ będą postępować i wątek wcale nie skończy się w finale sezonu. Zwróćcie też uwagę na nieskończoność w dacie. Czyżby to oznaczało, że Doktor i reszta trafią do czegoś w rodzaju nieskończonej pętli czasowej? I gdzie w tym wszystkim będą Dalekowie (gdyż będzie to najpewniej zakończenie trylogii Daleków)? No i czy wróci Robertson? Mi osobiście ten plakat bardzo, ale to bardzo się podoba. Jestem zainteresowany.


Odcinek „Ocaleni z Przypływu” w Wielkiej Brytanii będzie mieć premierę 28 listopada o 19:25 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 17 grudnia o 17:25 na BBC First. Odcinek będzie mieć długość 50 minut.

Odcinek „Zwycięzcy” w Wielkiej Brytanii będzie mieć premierę 5 grudnia o 19:20 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 24 grudnia o 17:25 na BBC First. Odcinek będzie trwać 59 minut.

Nie znamy godziny premiery odcinka noworocznego.

Źródło: CultBox 1 oraz 2, Doctor Who TV i TV ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *