Nowe informacje o serii 13, „Doctor Who: Przypływ”

Zbliżamy się powoli do półmetka bieżącej „Doctor Who: Przypływ”. Poznaliśmy niedawno wiele nowych informacji – zdjęcia z nadchodzącego odcinka, pełną listę obsady czwartego odcinka, a także opis i tytuł odcinka piątego. Na początek przypomnijmy opis odcinka, Once, upon Time.

“Czas zaczyna szaleć”. Na planecie, która nie powinna istnieć, Doktor, Dan, Yaz i Vinder stoczą bitwę o przetrwanie po apokalipsie.

A oto galeria nowych zdjęć tego odcinka:

Poznaliśmy także dokładniejsze informacje o dwóch nieznanych wcześniej postaciach, które się pojawią w tym odcinku. Craig Parkinson zagra Wielkiego Węża (ang. Grand Serpent). Chantelle Pierre zagra policjantkę.

BBC First ujawniło także polski tytuł serii 13, oto on:

Decyzją redakcji po obejrzeniu pierwszych dwóch odcinków, a także w wyniku wysłuchania Waszych opinii na Discordzie, zdecydowaliśmy o zmianie naszego tłumaczenia Flux ze Strumienia właśnie na Przypływ i tytułu serii będziemy używać w naszych artykułach.

Ujawniono także pełną obsadę odcinka czwartego, „Wioska Aniołów”. Oto, kogo zobaczymy poza Team TARDIS w czwartym rozdziale:

Jacob Anderson, który gra Vindera

Annabel Scholey jako Claire Brown, kobieta, która niewątpliwie jest zaznajomiona z Aniołami i to w tym odcinku po raz pierwszy (z jej punktu widzenia) spotka Doktor. Tylko dlaczego nie była pewna swojej przeszłości?

Kevin McNally jako profesor Jericho, który przeprowadza eksperymenty psychiczne.

Penelope Ann McGhie jako pani Hayward, najpewniej mieszkanka Medderton, w którym będzie toczyć się akcja odcinka.

 

Alex Frost jako Reverend Shaw, również najpewniej jest to mieszkaniec tej samej miejscowości. Nie mamy na razie zdjęcia tej postaci, poniżej zdjęcie aktora.

Barbara Fadden jako Płaczący Anioł. Tylko nie ważcie się mrugnąć!

Thaddea Graham jako Bel, postać tę po raz pierwszy zobaczymy w jutrzejszym odcinku.

Blake Harrison jako Namaca.

Rochenda Sandall jako Błękitna, członkini Ravagerów. Co ciekawe, Rój nie jest tym razem wymieniony na liście obsady. Czyżby nie miało go być w tym odcinku?

Jonny Mathers jako Pasażer, najpewniej członek Ravagersów.

Poppy Polivnick jest to aktorka dziecięca. Pojawiła się m. in. w filmie krótkometrażowym Beast z Billie Piper. Nie mamy na razie zdjęcia jej postaci. Najpewniej gra zaginioną w 1967 roku dziewczynkę, być może jest to mała Claire.

Jemma Churchill – nie wiemy nic o jej postaci, ani nie mamy jej zdjęć w tej roli.

Vincent Brimble – również w tym przypadku nie znamy postaci granej przez tego aktora. Jednakże fani klasyków mogą go znać jako Tarpoka, Syluranina z historii Warriors of the Deep z 21 sezonu.

Isla Moody – także tu nie wiemy, kogo zagra ta aktorka, jednakże można się spodziewać, że zagra Płaczącego Anioła

Lowri Brown – o tej aktorce nie udało nam się znaleźć praktycznie żadnych informacji, nawet zdjęcia. Najpewniej również zagra Anioła.

BBC zdradziło wczoraj także tytuł piątego, przedostatniego już odcinka „Doctor Who: Przypływ”. Brzmi on Survivors of the Flux. Roboczo przetłumaczymy go jako:

Rozdział piąty: Ocaleni z Przypływu

Dysponujemy także opisem tego odcinka:

Podczas, gdy siły zła rosną w siłę, Doktor, Yaz i Dan mierzą się z niebezpiecznymi podróżami i przeszkodami pozornie nie do pokonania w misji o przetrwanie.

Poznaliśmy też pierwszych aktorów, których zobaczymy w piątym odcinku „Doctor Who: Przypływ”:

Kevin McNally: profesor Jericho
Thaddea Graham: Bel
Rochenda Sandall: Błękitna
Craig Parkinson: Prentis/Wielki Wąż
Robert Bathurst: Farquhar
Barbara Flynn: Aswok

Zobaczymy zatem ponownie Aswok. Ciekawe, że póki co nie wiadomo, czy zobaczymy już w, bądź co bądź, praktycznie finale Rój. Czyżby zatem groźniejsza od niego okazała się siostra? No i mamy kolejny przypadek podwójnej roli – czyżby kolejna postać ukrywała się np. na Ziemi? Wielki Wąż ubiera się podobnie do Ravagersów, może ma z nimi jakieś powiązania? Szkoda tylko, że Prentis nie nazywa się Prentes, gdyż wtedy byłby to idealny anagram słowa Wąż (Serpent), co bez cienia wątpliwości świadczyłoby o tym, że to ta sama postać.


Premiera odcinka Once, upon Time w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 14 listopada o 19:30 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 3 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 50-minutowy przedział czasowy, co niekoniecznie oznacza, że odcinek będzie dokładnie tyle trwać.

Premiera odcinka „Wioska Aniołów” w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 21 listopada o 19:15 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 10 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 60-minutowy przedział czasowy.

Premiera odcinka „Ocaleni przed Przypływem” w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 28 listopada o nieznanej godzinie na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 17 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 60-minutowy przedział czasowy

Źródło: CultBox 1, 2 oraz TV Zone 1 i 2Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *